Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VII: Kasia Wolińska „Hi Mary”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VII: Kasia Wolińska „Hi Mary”

Fot. Katarzyna Szugajew dla Muzeum Sztuki w Łodzi

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędzie się premiera spektaklu HI MARY the lady who sees angels documentary monster w choreografii Kasi Wolińskiej. Występują: Kasia Wolińska, Julia Plawgo, Robert Wasiewicz, Tatiana Kamieniecka, Oleg Dziewanowski, Dorian Batycka.

O spektaklu:

HI MARY trwa w oczekiwaniu na Ciebie, bo wierzy, że tylko to, co niespełnione pozostaje. To jest nasz czas i sposób, w jaki go spędzamy, to nasz styl życia, nasza praktyka artystyczna, nasza metoda komponowania sytuacji – wszystko naznaczone radykalnym zaangażowaniem w czekanie. Poprzez oczekiwanie na Ciebie próbujemy przekroczyć solowy horyzont pracy. Skoro nie przychodzisz (a przecież mogłabyś w końcu przyjść), oddajemy się słodkiemu obżarstwu, zabawie z białym królikiem i kultywowaniu pamięci o Lionelu Richie.

Ćwiczymy się w gościnności – miękkiej hojności, która pozwala na brak symetrii w wymianie darów i przysług. Przygotowujemy przestrzeń na Twoje przybycie, a Ty wciąż pozostajesz za horyzontem i pozwalasz na siebie czekać. Też miło. Inni mogą rozsiąść się tam, gdzie Ciebie nie ma (jeszcze). Prawie jakbyś sama zrobiła miejsce dla innych swoim nie pojawieniem się. Nie, nie martwimy się, że nie przychodzisz. Trwanie w nadziei na Twoje przyjście karmi nas i katapultuje w obszar wątpliwości, gdzie wszystko można powiedzieć, ale niczego nie można obiecać. Nasze ulubione miejsce.

Czekaliśmy już wiele razy: w Uferstudios, w starej sali balowej na Prenzlauer Bergu, w starej fabryce Heinekena w Kopenhadze, na kamieniu w Limie, w Bibliotece Tańca, w salonie Kuli, w Muzeum Sztuki, na poddaszu Heet Veem, między dwoma kościołami w Kaliszu.

Pewnie będą kolejne szanse na spotkanie, ale w HI MARY the lady who sees angels documentary monster nawołujemy Cię do pojawienia się w heterogenicznej przestrzeni, w zrekonstruowanym z pamięci rajskim ogrodzie, gdzie jest miejsce na sport, grillowane warzywa, miłą choreografię, osobistą i kolektywną transformację i trochę (znowu) muzyki pop. Jeśli nie możesz przyjść, trudno. Ale przyjdź. Będzie jedzenie.

projekt świateł: Hanna Kritten Tangsoo

choreografia: Kasia Wolińska

wykonawcy: Kasia Wolińska, Julia Plawgo, Robert Wasiewicz, Tatiana Kamieniecka, Oleg Dziewanowski, Dorian Batycka

kostiumy: Ewa Wolińska, Kasia Wolińska

DJ: Batycka

czas trwania spektaklu: 50 min

data premiery: 31 lipca 2016

miejsce premiery: Teatr Studio, Warszawa

Baspol (miniaturka)

Program

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 14 lipca)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 15 lipca)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli 

Warsztaty:
20 zł / osoba
Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać drogą mailową na adres: lukasz.kustrzynski@teatrstudio.pl do 27 lipca do godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Mateusz Szymanówka

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Logo Teatr Studio (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Foyer, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close