Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VIII: Adam Adamonis i Karolina Kroczak „Improwizacja, kreacja z partnerem” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VIII: Adam Adamonis i Karolina Kroczak „Improwizacja, kreacja z partnerem” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędą się warsztaty Improwizacja, kreacja z partnerem, które poprowadzą Karolina Kroczak i Adam Adamonis. Warsztaty obejmują ćwiczenia ruchowe, pracę z partnerem, budowanie świadomości ciała, zadania aktorskie i pracę z głosem.

Koszt: 20zł od osoby.

Zgłoszenia i krótki biogram do 31 sierpnia 2016 do godz. 12.00. na adres: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl.

Główny nacisk kładziemy na samoświadomość, kreatywność, komunikatywność. Celem jest odkrywanie osobistego potencjału tkwiącego w ciele i wspieranie idei dialogu (partnering). Warsztat prowadzony jest przez dwóch nauczycieli (aktor i tancerka). Każdy z nich jest odpowiedzialny za inny punkt widzenia i praktykowania określonego tematu, gdyż posługują się oni autorskimi narzędziami, wynikającymi z odmiennego doświadczenia zawodowego.

Tematy:

– odwaga: odkrywanie i twórcze przekraczanie strefy komfortu, odwaga sceniczna, odkrywanie i pogłębianie mocnych punktów performatywnych, autoprezentacja oparta na osobistym potencjale.

– otwartość i kreatywność: praca nad techniką improwizacji, zdolność intuicyjnego podążania za ciałem i umysłem; praktyka intuicyjnej wiedzy; rozpoznawanie swoich ograniczeń i odkrywanie w jaki sposób możemy je twórczo wykorzystywać.

– transformacja: zdolność do zmian, wykorzystanie zasady płynności i gotowości do przyjęcia nowych form, kontekstów i bodźców.

Adam Adamonis – pedagog, tancerz, performer, zawodowy aktor. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez wiele lat związany z różnymi szkołami tańca, organizacjami, gdzie propagował autorski program nauczania.

Jako pedagog zajmuje się rozwojem osobistym, poprzez ruch i taniec (dzieci i dorosłych). Uczy tańca jako sposobu poznania siebie i dzielenia się z innymi. Jego inspiracje płyną z szerokiego zainteresowania psychologią, medycyną wschodnią, sztukami walk oraz z wpływów twórców nowych metod improwizacji.

Adam Adamonis: „Poprzez nowy sposób bycia ze swoim ciałem, spontaniczny taniec, pozwolenie sobie na improwizację i autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem odkryłem drogę łączącą nas poprzez ruch z procesem życia, z własną siłą i indywidualnością.”.

Program

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 14 lipca)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 15 lipca)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli 

Warsztaty:
20 zł / osoba

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać drogą mailową na adres: lukasz.kustrzynski@teatrstudio.pl do 27 lipca do godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Mateusz Szymanówka 

Organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Logo Teatr Studio (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Warszawa: Modelatornia, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close