Spektakle

Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/I: Ania Nowak „Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/I: Ania Nowak „Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1”

Fot. Melanie Jame Wolf. Projekt: Zuza Suwik.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Ania Nowak pokaże spektakl Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1.

O spektaklu:

Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1 to choreografia wspierania i ujawniania. Backup dancing – taniec drugiego planu – wprowadza w ruch ciała, które ćwiczą bycie w relacji do planu głównego, do siebie nawzajem i do choreografii rozumianej jako wspólny, spontaniczny plan działania. Ten taniec tworzony jest razem, z wielości przecinających się monologów. Tancerki towarzyszące generują ruch wsparcia w samotności, wobec braku klarownego centrum, któremu mogłyby towarzyszyć. Czym może być troska o czyjś taniec, czym towarzyszenie poprzez ruch?

Ten taniec traktuje improwizację jako strategię oporu przeciwko polityce nakazów i zakazów. Ciała drugiego planu poruszają się w przekonaniu, że taniec może tworzyć formy bycia i myślenia, które nie muszą pozostawać na peryferiach.

pomysł i choreografia: Ania Nowak

taniec i kreacja: Julek Kreutzer, Julia Plawgo

konsultacja dramaturgiczna: Mateusz Szymanówka, Siegmar Zacharias

kostiumy: Melanie Jame Wolf

remix: Jayson Patterson

opieka artystyczna: Bush Hartshorn

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2016

przy wsparciu: Instytut Adama Mickiewicza

podziękowania dla: HZT Berlin

premiera: 10.12.2016

czas trwania: 40 minut

Logo ASF czarne (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 20 lutego)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 35 zł  / karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 20 lutego)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 45 zł / karnet całodniowy

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Mateusz Szymanówka.

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Ania Nowak

Ania Nowak

  • tancerka
  • choreografka
  • performerka

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Ania Nowak pokaże spektakl Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1. O spektaklu: Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1 to choreografia wspierania i ujawniania. Backup dancing – taniec drugiego planu – wprowadza w ruch ciała, które ćwiczą bycie w relacji do planu głównego, do siebie nawzajem i do choreografii rozumianej jako wspólny, spontaniczny plan działania. Ten taniec tworzony jest razem, z wielości przecinających się monologów. Tancerki towarzyszące generują ruch wsparcia w samotności, wobec braku klarownego centrum, któremu mogłyby towarzyszyć. Czym może być troska o czyjś taniec, czym towarzyszenie poprzez ruch? Ten taniec traktuje improwizację jako strategię oporu przeciwko polityce nakazów i zakazów. Ciała drugiego planu poruszają się w przekonaniu, że taniec może tworzyć formy bycia i myślenia, które nie muszą pozostawać na peryferiach. pomysł i choreografia: Ania Nowak taniec i kreacja: Julek Kreutzer, Julia Plawgo konsultacja dramaturgiczna: Mateusz Szymanówka, Siegmar Zacharias kostiumy: Melanie Jame Wolf remix: Jayson Patterson opieka artystyczna: Bush Hartshorn produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2016 przy wsparciu: Instytut Adama Mickiewicza podziękowania dla: HZT Berlin premiera: 10.12.2016 czas trwania: 40 minut *** Scena Tańca Studio  Pierwszy etap sprzedaży (do 20 lutego) – 15 zł / jeden spektakl; – 35 zł  / karnet całodniowy Drugi etap sprzedaży (od 20 lutego) – 20 zł / jeden spektakl; – 45 zł / karnet całodniowy   Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl Kurator: Mateusz Szymanówka. organizatorzy: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Instytut Muzyki i Tańca www.teatrstudio.pl www.imit.org.pl dofinansowano ze środków:        Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasta Stołecznego Warszawy     

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close