Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/II: Tomasz Ciesielski „Idylluzja”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/II: Tomasz Ciesielski „Idylluzja”

Fot. Dominik Kolęda

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Tomasz Ciesielski pokaże spektakl Idylluzje. Idylluzja to tragikomedia miłosnych trójkątów: scena – performer – widz, rzeczywistość –urojenie – iluzja i on – ona – on, pojawiających się w różnych konfiguracjach. Wszyscy biorą w niej udział na równych prawach „i ich umysły odmienione wspólnie świadczą, że to coś więcej niż złudzenie; i staje się to ogromnie prawdziwe, choć jest przedziwne i podziwu godne” (Sen nocy letniej, William Shakespeare).

Wybitny amerykański neuropsycholog Vilayanur Subramanian „Rama” Ramachandran napisał, że percepcję można właściwie rozumieć jako wybór takiej halucynacji, która najlepiej pasuje do nadchodzących danych. W Idylluzji szukamy metod wyboru tej najprzyjemniejszej. Przeprowadzamy z widownią eksperyment – dostarczamy precyzyjnie skomponowanych bodźców i badamy ich odbiór. Każda scena to trening przemiany halucynacji w iluzję, w którą warto uwierzyć.

„Weź trzy głębokie oddechy! Rozluźnij się, tutaj nic ci się nie stanie…”

Reżyseria: Tomasz Ciesielski
Choreografia: Zespół
Taniec: Ilona Gumowska, Radek Hoffman, Tomasz Ciesielski
Muzyka: Jakub Pałys
Wokal: Zofia Prucnal i tancerze
Perkusja: Michał Klama

Bas: Robert Horvath
Kostiumy i scenografia: Cięta Julia Estera

Premiera: 9 kwietnia 2017 roku, Fabryka Sztuki w Łodzi

Fragmenty Snu nocy letniej Williama Shakespeare’a w przekładzie Macieja Słomczyńskiego.

Tomasz Ciesielski – performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Współpracuje z Teatrem CHOREA (Koguty, Borsuki i inne KozłyOratorium Dance Project, DOTKNIĘCI/PORUSZENI, Take Over) i zespołem Granhøj Dans tańcząc w nagradzanych i prezentowanych na całym świecie spektaklach Men&Mahler oraz Rite of Spring –Extended. Student i wykładowca na kierunku choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant i asystent naukowy na Uniwersytecie Łódzkim (projekty Słownik tańca XX i XXI wieku, Funkcje i metody dystrybucji uwagi we współczesnym teatrze tańca). Stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i uczestnik międzynarodowych warsztatów (m. in. z Jozefem Fručkiem, Andrew Morrishem, Wimem Vandekeybusem, Rudim Laermansem, Frey Faustem i Colleen Thomas). Twórca autorskich performansów będących eksperymentalnymi formami z pogranicza nauki, sztuki mediów i tańca (m. in. Sens-akcja, Taśmy profesjonalne, Idylluzja). Autor publikacji (Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania, Kanada, Dania, Czechy) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach nad tańcem.

***

Scena Tańca Studio

Pierwszy etap sprzedaży (do 15 maja)
– 15 zł / jeden spektakl;

Drugi etap sprzedaży (od 15 maja)
– 20 zł / jeden spektakl;

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Katarzyna Bester, Karolina Wycisk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:15

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close