Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/II: Tomasz Ciesielski „Paying attention” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/II: Tomasz Ciesielski „Paying attention” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Tomasz Ciesielski poprowadzi warsztaty improwizacji tanecznej Paying attention. Warsztat jest skierowany do osób posiadających przynajmniej dwuletnie doświadczenie w tańcu i improwizacji.

Czas trwania warsztatów: 11.00-14.00.

Koszt: 20 zł.

Zgłoszenia do 19 maja 2017 roku: przemek.szulczewski@teatrstudio.pl.

Andrew Morrish mawia „improvisation is all about paying attention”, co oznacza, że najważniejsze w improwizacji jest kierowanie i skupianie uwagi przez performera. Jego performatywna skuteczność zależy nie tylko od kreatywności i wyobraźni, lecz przede wszystkim od umiejętności skupiania swojej uwagi; koncentrowania się i dostrzegania niewielkich zdarzeń oraz doświadczeń, które mogą stać się zaczątkiem działania. To samo dotyczy wszystkich form i technik tańca – każdą praktykujemy tym samym ciałem, zmienia się tylko jego aspekt i jakości, na które kierujemy swoją uwagę. Ćwiczeniu jej plastyczności i efektywności poświęcone będą warsztaty. Rozpoczniemy od treningu zapominania o nieistotnym, następnie spróbujemy rozpoznać typy i jakości uwagi, jakimi możemy się posługiwać, by na końcu wykorzystać je zarówno w improwizacji, jak i choreografii.

Tomasz Ciesielski – performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Współpracuje z Teatrem CHOREA (Koguty, Borsuki i inne KozłyOratorium Dance Project, DOTKNIĘCI/PORUSZENI, Take Over) i zespołem Granhøj Dans tańcząc w nagradzanych i prezentowanych na całym świecie spektaklach Men&Mahler oraz Rite of Spring –Extended. Student i wykładowca na kierunku choreografia Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant i asystent naukowy na Uniwersytecie Łódzkim (projekty Słownik tańca XX i XXI wieku, Funkcje i metody dystrybucji uwagi we współczesnym teatrze tańca). Stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i uczestnik międzynarodowych warsztatów (m. in. z Jozefem Fručkiem, Andrew Morrishem, Wimem Vandekeybusem, Rudim Laermansem, Frey Faustem i Colleen Thomas). Twórca autorskich performansów będących eksperymentalnymi formami z pogranicza nauki, sztuki mediów i tańca (m. in. Sens-akcja, Taśmy profesjonalne, Idylluzja). Autor publikacji (Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania, Kanada, Dania, Czechy) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach nad tańcem.

***

Scena Tańca Studio

Pierwszy etap sprzedaży (do 15 maja)
– 15 zł / jeden spektakl;

Drugi etap sprzedaży (od 15 maja)
– 20 zł / jeden spektakl;

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Katarzyna Bester, Karolina Wycisk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1; godz. 11.00-14.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close