Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/V: Anita Szurek, Tomasz Pomersbach „Kamuflaż”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/V: Anita Szurek, Tomasz Pomersbach „Kamuflaż”

Fot. Kazimierz Ździebło

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Anita Szurek i Tomasz Pomersbach pokażą spektakl Kamuflaż. Punktem wyjścia spektaklu Kamuflaż była postać Marilyn Monroe. Ikona kultury popularnej, uwielbiana aktorka, modelka oraz piosenkarka wciąż jest postrzegana głównie przez pryzmat swojego ciała. Zanim uczyniło z niej symbol seksu wszechczasów, nim stało się fetyszem dla tłumów, ciało to zostało poddane wielu bolesnym metamorfozom, stając się obiektem analiz i ocen. Emanacja wdzięku i seksapilu Marylin jednych onieśmielała, a innych zniewalała, stając się niezaprzeczalną wizytówką aktorki.

Monroe używała swojego ciała do gry scenicznej, do uwodzenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Cel tej gry miał uczynić z niej nie tylko uwielbianą przez fanów gwiazdę, lecz i zwyczajnie kochaną kobietą. Kamuflaż stara się pokazać, jak ta wspaniała cielesność stała się jednocześnie przekleństwem artystki. Twórcy spektaklu opowiadają o niezwykłym ciele aktorki, modelki oraz kobiety ciałem tancerza – mężczyzny i aktora, którego solo staje się pretekstem do rozważań na temat mitu Marilyn Monroe.

choreografia, wykonanie: Tomasz Pomersbach

dramaturgia: Anita Szurek

opracowanie dźwięku: Jakub Korczyński
światło: Adrian Jackowski
kostium: Monika Wodarz
grafika: Justyna Miśkowiec

Anita Szurek – krytyczka teatralna. Publikuje teksty, wywiady i recenzje w „Notatniku Teatralnym” oraz czasopiśmie „Teatr”. Od trzech lat współpracuje jako reżyser i dramaturg z tancerzem Tomkiem Pomersbachem. Ich pierwszy spektakl, Quaerere, miał premierę w ramach wrocławskiego Mandala Performance Festival w maju 2014.

Tomasz Pomersbach – tancerz, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego. Od 2014 roku pracuje jako tancerz i choreograf niezależny. Na stałe współpracuje z teatrem Pink Mama Theatre, prowadzonym przez Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego i stacjonującym w szwajcarskim Bernie. W latach 2010-2013 był tancerzem Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Pracując w Polskim Teatrze Tańca, był współrealizatorem dwóch spektakli w ramach Atelier PTT: Arytmii oraz Ukradkiem.

Biogramy kuratorów

***

Scena Tańca Studio

– 20 zł / jeden spektakl

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Katarzyna Bester, Karolina Wycisk

organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close