Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/V: Katarzyna Machniewicz „Konstelacje. Przenikanie”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/V: Katarzyna Machniewicz „Konstelacje. Przenikanie”

Fot. Kazimierz Ździebło

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2017 odbędzie się wystawa fotografii Katarzyny Machniewicz Konstelacje/Przenikanie. Mówi się, że miłość i nienawiść dzieli bardzo cienka linia, którą można przekroczyć w sposób nieomal niezauważalny – szczególnie w jednym kierunku. Bliższe jest mi twierdzenie, że przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, ale strach, i to on w istocie stanowi źródło wojny. I tej zewnętrznej, w którą angażują się ludzie pomiędzy sobą, i tej wewnętrznej, kiedy nieświadomie kierujemy przemoc przeciw samemu sobie – najtrudniej dostrzegalnej, ukrytej w przenikaniu przeciwieństw. Wojny, której dowodem istnienia może być jedynie trafnie odczytany strumień świadomości, pokazujący nasze wewnętrzne konstelacje emocjonalne, oraz wzorzec napięć utrwalonych w ciele.

Katarzyna Machniewicz fotografią tańca zajmuje się od roku 2008. Fotografuje przede wszystkim taniec współczesny. Zdobywała doświadczenie oraz doskonaliła swoje umiejętności, fotografując najlepszych artystów polskich i zagranicznych. Jej zainteresowania fotograficzne aktualnie oscylują wokół obrazowania ekspresji ruchowej, odrealnienia ciała, urealniania ekspresji emocjonalnej przez ruch i ciało oraz wpływu ruchu na ciało oraz emocje tancerza.

Jej zdjęcia były publikowane między innymi w czasopismach polskich i zagranicznych, w materiałach promocyjnych festiwali, na portalu taniecPOLSKA.pl, a także na stronach internetowych artystów, których spektakle fotografowała. W listopadzie 2015 roku zdobyła główną nagrodę w kategorii teatralne zdjęcie sezonu w Konkursie Fotografii Teatralnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nagrodzono zdjęcie ze spektaklu Room 40 w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

www.machniewicz.com

Biogramy kuratorów

***

Scena Tańca Studio

– 20 zł / jeden spektakl

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Foyer, Teatr Studio, Pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close