Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Ewa Wolf i Paweł Konior – wykład performatywny „Ciało”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Ewa Wolf i Paweł Konior – wykład performatywny „Ciało”

Fot. Kazimierz Ździebło

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2017 odbędzie się wykład performatywny Ciało Ewy Wolf z udziałem Pawła Koniora. Katalizatorem powstania wykładu performatywnego stał się zbiór fotografii – aktów, które Ewa Wolf tworzyła w ciągu kilku ostatnich lat, szukając odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób nagie ciało istnieje w przestrzeni. Jak rezonuje z nią, oraz – gdy potraktować je jako formę, która przynależy do natury, jest częścią flory, bądź krajobrazu,  w równym stopniu jak kamień czy drzewo – czy nadal będzie odbierane jako seksualne? W jaki sposób, jeśli w ogóle, przejawia się w nim duchowość?

Oprócz monologu stanowiącego dyskurs o ciele i jego naturze – o wstydzie, świętości, złudnej granicy między sacrum i profanum, w trakcie wykładu dochodzi również do niewerbalnego dialogu między Ewą Wolf a Pawłem Koniorem. Wykład kończy się interakcją z widownią.

Wykład dla widzów pełnoletnich.

 

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2008 roku. Wiedzę o tańcu zgłębiał w Salzburg Experimental Academy of Dance. Współpracował m.in. z Ritą Vilheną, Pedro Gouchem, Einat Tuchman, Morem Shanim czy TRASH Company. Jest także nauczycielem improwizacji kontaktowej. Bazuje w niej na ruchu organicznym, przeplatając go z pracą nad ciałem i świadomością ciała. Improwizacji kontaktowej uczył się m.in.u  Iwony Olszowskiej, Ray’a Chunga, Andrew Harwooda, Nancy Stark Smith czy Tala Avniego. Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i bieganie, co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób myślenia o ruchu. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracją są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz improwizacja kontaktowa.

Ewa Wolf – góralka, matka nomadka, kulturoznawczyni, fotografka, performerka i tancerka. Masażystka oraz chirurg fantomowy. Prowadzi regularne zajęcia ze świadomości ciała. Inspiracji do pracy obecnie szuka w Kursie Cudów, Technikach Uwalniania, Terapii Krzyżowo-Czaszkowej, Metodzie Feldenkraisa®, Improwizacji kontaktowej, Tańcu spontanicznym, The Work, metodzie Lowena, EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności), fizyce kwantowej, Dwupunkcie, Mocnym trzymaniu, Ustawieniach Rodzin, oraz pracy z Wewnętrznym Dzieckiem. Wszystkich interesujących ją dziedzin używa do kalejdoskopowego wyrażania siebie, do czego zachęca też innych.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY: 10 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, scena Modelatornia, pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close