Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Laura Eva Meuris, Paweł Duduś „Only love is real – liquid act”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Laura Eva Meuris, Paweł Duduś „Only love is real – liquid act”

Fot. Johan Pijpops.

Wersja do druku

Udostępnij

W 2015 roku Laura Meuris i Paweł Duduś rozpoczęli projekt badawczy poświęcony wielowymiarowym aspektom miłości. Ich celem nie było definiowanie, czym jest miłość. Odnoszą się do pojęcia miłości jako uniwersalnej siły, która niesie ze sobą rodzaj magii lub uzdrowienia. Współpracując z różnymi artystami, śledzą przedmiot swoich badań nie tylko poprzez ruch, ale również w sferze dźwięku i sztuk wizualnych. Jak dotąd, praca zawiera 4 akty jako części interdyscyplinarnej kolekcji prac dedykowanych tematowi miłości: Akt 1: Studia nad dotykiem, Akt 2: Studia nad uzdrawianiem poprzez dźwięk, Akt 3: Akt poddania się, Akt 4: Wodny akt.

Fundamentem działań artystów jest praktykowanie subtelnych umiejętności  – w swojej pracy wsłuchują się w autonomiczne siły i energie pochodzące z wewnątrz i spoza ciała. Słuchanie, odczuwanie zmysłami, uzdrawianie i poszerzanie zdolności do budowania zaufania – wszystko to rozszerza ich możliwości sensoryczne, zwiększając rozumienie intuicyjne. Kieruje to artystów w stronę bezwarunkowej wspólnoty i wizji ciała, które nie traci siebie wśród innych, ani nie narzuca im swojej władzy. Takie podejście generuje charakterystyczne stany obecności, które poruszają ciała artystów i je „choreografują”.

W Warszawie artyści zaprezentują  jedną z prac z cyklu – liquid act (Wodny akt).

Spektakl dla widzów pełnoletnich.

wykonawcy: Paweł Duduś i Laura Eva Meuris

reżyserka dźwięku, kompozytorka: Luiza Schulz

Laura Eva Meuris studiowała balet w Antwerpii. W 2010 roku ukończyła CODARTS – Rotterdam Dance Academy. Tańczyła w Compagnia Zappala Danza we Włoszech. Współpracowała m.n: z Anną Reti, Albertem Quesadą, Akemi Takeyą. W styczniu 2015 roku zaczęła współpracę z Pawłem Dudusiem i Liz King przy projekcie Dance Identity.

 

Pawel Duduś ukończył studia magisterskie na Anton Bruckner Universität w Linzu. Współpracował miedzy innymi z takimi choreografami, jak Georg Blaschke, Liz King, Akemi Takeya, Anna Reti, Ido Batash i Juan Dante Murillo. Od 2015 roku wspólnie z Laurą Ewą Mauris rozwija projekt #onlyloveisreal, który został zakwalifikowany do programu Huggy Bears 2016, inicjatywy wiedeńskiego zespołu SUPERAMAS.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY:
20 zł – spektakle w Teatrze Studio
10 zł – projekt Poruszenie

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio, Malarnia, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close