Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Mor Shani „Love-ism | The Problem of Our Being Together”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Mor Shani „Love-ism | The Problem of Our Being Together”

Fot, Paul Sixta

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2017 zobaczymy spektakl Love-ism | The Problem of Our Being Together w choreografii Mora Shaniego.

O spektaklu

Mężczyzna i kobieta, dwa napędzane pragnieniem ciała – uwikłane we własne ograniczenia. Mają jeden najwyższy cel – bycie  razem. Nie wychodzi im relacja, zbliżają się do siebie zaledwie na moment, aby potem ze zdwojoną siłą odsuwać od siebie bliskość. Bezwładność jest ich jedynym źródłem wiary. Nie ma zaufania i silnych podstaw do budowania związku. Spektakl jawi się jako oda do radykalnego romantyzmu – oda do tych, którzy zdecydowali się próbować. W każdym z nas jest nieodparte pragnienie kontaktu i odczuwania czyjejś troski, czułości czy bliskości.

Spektakl dla widzów pełnoletnich.

koncepcja i choreografia: Mor Shani (Izrael)

wideo: Paul Sixta
wykonawcy: Paweł Konior, Majon van der Schot

kierownik artystyczny: Shiran Shveka
zdjęcia: Paul Sixta
produkcja: Dansateliers, SKVR Rotterdam, ICKAmsterdam, Act Your Age and Frascati Productions

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2008 roku. Wiedzę o tańcu zgłębiał w Salzburg Experimental Academy of Dance. Współpracował m.in. z Ritą Vilheną, Pedro Gouchem, Einat Tuchman, Morem Shanim czy TRASH Company. Jest także nauczycielem improwizacji kontaktowej. Bazuje w niej na ruchu organicznym, przeplatając go z pracą nad ciałem i świadomością ciała. Improwizacji kontaktowej uczył się m.in. u Iwony Olszowskiej, Raya Chunga, Andrew Harwooda, Nancy Stark Smith czy Talem Avni. Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i biegania, co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób myślenia o ruchu. Dużą inspiracją są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz improwizacja kontaktowa.


Mor Shani (Izrael) jest niezależnym choreografem. Rozpoczął swoją karierę zawodową jako tancerz w Bat Dor Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). W 2009 roku ukończył studia na wydziale choreografii ARTEZ Dance Academy w Arnhem. Był rezydentem w Holandii. Jego duet Lu Carmell, który powstał we współpracy z Ronem Amitem, został nominowany do nagrody holenderskiej Zwaan VSCD dla najlepszej produkcji tanecznej w 2009 roku. Ponadto dostał jedną z głównych nagród na festiwalu SOLO DUO w Budapeszcie. Od 2010 Shani był rezydentem choreografem w Dansateliers w Rotterdamie. Stworzył tam spektakl Flatland, który został wybrany do europejskiej sieci Aerowaves. Obecnie Shani uczy w różnych szkołach tańca i pracuje  w Izraelu.

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Warszawa: Teatr Studio, scena Malarnia, pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close