Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Projekt społeczny „Poruszenie”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Projekt społeczny „Poruszenie”

Fot. Andrzej Janikowski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony Sceny Tańca Studio 2017 odbędzie prezentacja spektaklu Poruszenie – strefa przeciw przemocy. Przedstawienie jest rezultatem ponad dwumiesięcznej pracy warsztatowej grupy kobiet o różnym stopniu sprawności. Ruchem, ciałem i głosem opowiadają w nim o doświadczeniu przemocy związanej z płcią i niepełnosprawnością. Przedstawienie ma charakter pracy w procesie.

Główną ideą projektu było stworzenie kobietom z różnymi sprawnościami warunków do wspólnej, regularnej praktyki tańca opartego na ruchu improwizowanym, oraz do twórczej pracy, zakończonej spektaklem tanecznym.

Za najważniejszy w projekcie organizatorzy uznają sam proces odbywający się w grupie oraz doświadczenie każdej z uczestniczek. Uczestniczki pracowały w zamkniętej grupie kobiecej, złożonej  z członkiń krakowskiego Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo oraz z osób z nim związanych. Odbyło się kilkanaście spotkań, podczas których uczestniczki poznawały techniki pracy z ciałem, pogłębiające świadomość i wspierające proces twórczego przetworzenia życiowych doświadczeń. Na początku projektu każda z nich napisała krótki monolog o przemocy. Z tych tekstów wybrały tematy, które zostały później wspólnie przepracowane ruchowo. Materiał z tego procesu stanowi podstawę choreografii.

Przedstawienie było pokazywane w ramach „Sceny Tańca Współczesnego” Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie podczas polskiej edycji międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć (2015), koordynowanej przez fundację Autonomia. Projekt otrzymał wsparcie finansowe od feministycznej organizacji The Network of East-West Women (NEWW).

występują: Aneta Bilnicka, Sabina Drąg, Beata Zelek, Katarzyna Żeglicka

choreografia: Zofia Noworól

opieka kuratorska: Anna Królica

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY:
20 zł – spektakle w Teatrze Studio
10 zł – projekt Poruszenie

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close