Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/II: Fundacja B’cause „Czy już to_nie_my?” – chor. Bartek Woszczyński

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/II: Fundacja B’cause „Czy już to_nie_my?” – chor. Bartek Woszczyński

Fot. Jadwiga Romanowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Fundacja B’cause pokaże spektakl Czy już to_nie_my?. Spektakl Czy już to_nie_my? jest mroczną, nieco przebarwioną wizją współczesnego społeczeństwa oraz próba zrozumienia i wyeksponowania głównych zasad nim rządzących. Stawia serie pytań dotyczących zależności pomiędzy jednostką, a grupą poruszając takie zagadnienia, jak: konformizm, presja społeczna, odmienność w szerokim rozumieniu, czy efekt Lucyfera opisanego przez Philipa Zimbardo. Ukazanie jednostki oraz grupy w różnych kontekstach igra z ich percepcją. Z jednej strony grupa ukazana jest jako mocny, złożony mechanizm, który jest niesłychanie silny.Z drugiej  strony – ukazana jest ona jako byt niezwykle łatwy do manipulacji, w większości przypadków pozbawiający nas naszej tożsamości Widz zostaje zabrany w ambiwalentną, artystyczną podróż, w której linia pomiędzy abstrakcją, a rzeczywistością zostaje zachwiana, a „szara strefa”zastępuje potrzebę oddzielania dobra od zła. Spektakl stroni od jakichkolwiek osądów, a jedynie zadaje widzowi pytanie: „Czy ten kalejdoskop obrazów ukazanych poprzez język tańca współczesnego to odrealniona wizja czy swoiste lustro przyszłości?”.

Choreograf: Bartek Woszczyński

Tancerze: Gabriela Bończyk, Klaudia Buda, Kinga Gintowt, Paulina Głośniak, Katarzyna Harłacz, Dorota Koprowska, Marta Łęgowik, Debora Łojko, Marta Rusiecka, Magdalena Sobieska, Sandra Szrot, Natalia von Lonska, Kamila Wasilewska, Agnieszka Wereszczyńska, Urszula Woszczyńska, Natalia Zduńska.

Czas trwania: 45 min

Data premiery: 9 czerwca 2018

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Plac Defilad.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close