Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/II: Ramona Nagabczyńska „More”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/II: Ramona Nagabczyńska „More”

Fot. Jakub de Barbaro

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Ramona Nagabczyńska pokaże spektakl More.

O spektaklu:

W 1993 roku Genesis P’Orridge i jego partnerka Lady Jaye Breyer zaczynają proces stopniowej transformacji własnych ciał. Ma ona doprowadzić do sytuacji, w której obydwa ciała nie tylko będą wyglądały tak samo, ale staną się tym samym. Cut-upową metodą P’Orridge i Breyer generują razem nową pandrogyniczną istotę, którą nazywają Breyer-P’Orridge. Ich transformację można potraktować jako utopijną praktykę transhumanistyczną, ponieważ wedle jednego z twórców tego ruchu Maxa More’a istotą transhumanizmu jest tranzytowość, niestabilność kondycji ludzkiej. W spektaklu More twórcy przyglądają się transhumanizmowi, który rozprawia się z mitem indywidualizmu i realizuje głęboko zakorzenione pragnienie powrotu do stanu splecionego z innym.

Choreografia: Ramona Nagabczyńska

Wykonawcy: Magda Jędra i Anna Steller

Muzyka: Sasha Zakrevska

Światła: Jan Cybis

Czas trwania: 45 minut

Data premiery: 30 września 2017

Partner: network apap – advancing performing arts project.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”oraz przy wsparciu Miasta st. Warszawa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Choreografka jest członkinią Centrum w Ruchu oraz jest wspierana przez międzynarodową sieć apap network.

Ramona More logo.jpg

Logo Fundacja CU (miniaturka)    Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close