Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Karolina Kraczkowska/Art Stations Foundation „Sci-Fi Ceremonials”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Karolina Kraczkowska/Art Stations Foundation „Sci-Fi Ceremonials”

Fot. Karolina Kraczkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Karolina Kraczkowska pokaże spektakl Sci-Fi Ceremonials, który zrealizowany został w ramach programu Art Stations Foundatation Solo Projekt Plus 2018.

O spektaklu:

Łowca androidów to dystopijna wizja przyszłości podszyta filozoficznymi zagadnieniami na temat rzeczywistości i zależności. W świecie zaawansowanej technologii, kto i co może być uznane za istotę ludzką? Replikanci stają się dla ludzi punktem odniesienia. W jaki sposób człowiek konstruuje poczucie tożsamości? Czy może on polegać na własnej percepcji? Skąd może mieć pewność, kim naprawdę jest? Co jeśli to on sam okaże się największym złudzeniem? Spektakl bada zależność pomiędzy organicznym i nieorganicznym, umysłem i ciałem, początkiem, trwaniem, wygaśnięciem, wyborem – efektem głębokiego i autentycznego pragnienia – a wyuczonym, zaprogramowanym schematem. Czy istnieje jedna koncepcja ludzkości, czy jednak bycie istotą ludzką to ciągła praca w procesie?

choreografia i wykonanieKarolina Kraczkowska

opracowanie muzyczne: Sasha Zakrevska (Polychain) na podstawie oryginalnej ścieżki dźwiękowej Vangelisa do filmu Łowca androidów

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

opieka artystyczna: Peter Player

Czas trwania: 30 minut

Data premiery: 11 maja 2018

Partnerzy: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)      Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Warszawa: Modelatornia, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close