Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Ilona Trybuła i Adam Świtała „Uważnie się przyglądam”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Ilona Trybuła i Adam Świtała „Uważnie się przyglądam”

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Ilona Trybuła i Adam Świtała pokażą spektakl Uważnie się przyglądam, przygotowany wraz ze studentami WTT w Bytomiu.Spektakl jest rezultatem projektu badawczego, zrealizowanego ze studentami WTT, który dotyczył roli improwizacji w kształceniu i kształtowaniu tożsamości twórcy. Performans zbudowany jest wokół  stanów, które budzą lęk oraz tego, co jest pociągające, co angażuje i zajmuje oraz tego, co jest zaledwie przeczuciem, uważnym wsłuchaniem się. Artyści przyglądają się z dystansem rzeczywistościom, którymi się zajmują. Dzielą doświadczenia ciała, konfrontują się ze sobą nawzajem, negocjują kształty i warunki działania. Improwizacja jest dla twórców drogą, która umożliwia kontakt z tym, co jest teraz, a nie jest celem samym w sobie. Operują obecnością, poddaną reakcji na wydarzenia wewnętrzne i zewnętrzne; wchodzą w akcję, bieg wydarzeń, które zawsze chcą być „teraz”, chcą być świeże i proste.

Ten spektakl  powstaje z

Naszych pragnień

Naszych lęków

Naszych śmiechów

Naszej powagi i niepowagi

Ten spektakl jest ryzykiem i my je podejmujemy.

Reżyseria, choreografia: Ilona Trybuła

Muzyka, dźwięk wykonywana na żywo: Adam Świtała

Światła: Ewa Garniec

oraz tancerze, absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu  – twórcy tańca, choreografii  i zdarzeń w czasie rzeczywistym:

Agata Jędrzejczak, Małgorzata Czyżowska, Joanna Kremer, Omar Karabulut, Wojciech Marek Kozak, Bartłomiej Mieszczak, Oscar Mafa

Czas trwania: 60 minut

Data premiery: czerwiec 2017

Producent: AST Kraków,  WTT  W Bytomiu

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close