Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Jakub Lewandowski „Melancholia – tryptyk”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Jakub Lewandowski „Melancholia – tryptyk”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Jakub Lewandowski pokaże spektakl Melancholia – tryptyk z udziałem Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Dominiki Wiak i Kingi Dudy. Spektakl zainspirowany został twórczością Edwarda Hoppera. Jego realistyczne na pozór prace, przedstawiające wyciszone i nostalgiczne scenerie amerykańskiego świata, posiadają również bogaty wymiar magiczny. Większość obrazów przedstawia kobiety samotne, czasem w towarzystwie mężczyzn nie zainteresowanych ich obecnością, kobiety smutne, zamyślone, porzucone. Obraz Nowojorskie kino jest pełen tajemnicy. Rozważania nad nim będą punktem wyjścia do pracy nad drugą częścią spektaklu, który pokaże kobietę w Ameryce lat 50-tych XX wieku zawieszoną gdzieś pomiędzy tym, co realne, a tym, co w jej marzeniach.

Choreografia: Jakub Lewandowski

Muzyka: Michał Lis

Światła: Paweł Murlik

Tańczą: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Dominika Wiak, Kinga Duda

Czas trwania: 35 min.

Data premiery: 18 listopada 2017

Spektakl powstał w ramach rezydencji podczas BalletOFFFstival w Nowochuckim Centrum Kultury-Krakowskie Centrum Choreograficzne.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Duża scena, Teatr Studio, Plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close