Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Natalia Iwaniec „GaGa/people i Improwizacja” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Natalia Iwaniec „GaGa/people i Improwizacja” – warsztaty

Fot. Yarek Baranik

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Natalia Iwaniec poprowadzi warsztat GaGa/people i Improwizacja, przeznaczony dla dorosłych i młodzieży od lat 16 na poziomie otwartym. GaGa to metoda pracy z ciałem stworzona przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. Uczestnicy powinni mieć wygodne ubrania i być przygotowani do tańca boso lub w skarpetkach. Wskazane jest przyniesienie wody do picia i ręcznika do użycia po zajęciach.

Czas trwania: 90 min (60 + 30 min)

Koszt: 20 zł

Bilety będą do kupienia w kasie Teatru Studio.

GaGa pozwala ciału uzyskać większą giętkość i elastyczność. Podnosi świadomość fizycznych słabości, pokazując jednocześnie, jak można wyjść poza swoje ograniczenia. Zajęcia GaGa / people  trwają godzinę i są prowadzone wyłącznie przez tancerzy, którzy ściśle współpracowali z Ohadem Naharinem. Nauczyciele prowadzą uczestników za pomocą serii sugestywnych instrukcji, które następują po sobie. Zamiast kopiować konkretny ruch, każdy uczestnik warsztatu aktywnie bada te instrukcje, odkrywając, w jaki sposób może zinterpretować informacje i wykonać  zadanie. Kursy GaGa / people oferują kreatywne ramy dla uczestników, zwiększają swoją świadomość fizyczną, poprawiają elastyczność i wytrzymałość oraz doświadczają przyjemności ruchu w przyjaznej, akceptującej atmosferze.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Modelatornia, Teatr Studio, Plac Defilad 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close