Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Barbara Bujakowska i Daria Kubisiak „Jestem miłością”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Barbara Bujakowska i Daria Kubisiak „Jestem miłością”

Basia Bujakowska, Daria Kubisiak, fot. Robert Siwek

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Barbara Bujakowska i Daria Kubisiak pokażą spektakl Jestem miłością. Przedstawienie stanowi performatywny projekt na granicy teatru tańca, performansu i działań parateatralnych. Konsekwencją spotkania dwóch kobiet jest wspólne penetrowanie przestrzeni społeczno-religijno-kulturowych, które blokują naturalny rozwój jednostek. Istotną rolę w pracy nad projektem odegrały pytania o poczucie wolności oraz odczuwanie poczucia winy.

Poczucie winy w swojej elementarnej definicji utożsamiane jest ze stanem emocjonalnym, powstającym w sytuacji uświadomienia sobie czynu moralnie niedozwolonego. Wielokrotnie związane jest z koniecznością poddania się karze, którą jednostki same na siebie nakładają, ma to służyć zadośćuczynieniu albo nawet długiej procesji odpokutowania.

Wielokrotnie poczucie winy nie jest jednoznaczne z faktycznym przewinieniem, co jednak w poczuciu jednostek przepełnionych poczuciem winy nie ma znaczenia. Stan odczuwalny staje się rzeczywistością daleką od stanu faktycznego. Można powiedzieć, że w dużej mierze za poczucie winy odpowiadają systemy społeczne; kultura, w której uczestniczymy, a także systemy religijne. Celem projektu nie jest jednak obwinianie przysłowiowego „Pana Boga” za to, że wywołuje w nas poczucie winy, ale przyjrzenie się uwikłanym jednostkom, w tym wypadku kobietom. Jakie emocje nimi targają? Czy są w stanie znaleźć przestrzeń autonomicznej wolności, wolnej od poczucia winy?

koncept, wykonanie: Basia Bujakowska, Daria Kubisiak

tekst: Daria Kubisiak, Basia Bujakowska

muzyka: Marcin Janus

premiera: 25 marca 2018

czas trwania: 50 minut

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close