Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Jarosław Mysona „Stonewall Inn”, Maciej Kuźmiński Company (wyk. Monika Witkowska) „I Fought Piranhas”, Grażyna Chmielewska „Pomiędzy”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Jarosław Mysona „Stonewall Inn”, Maciej Kuźmiński Company (wyk. Monika Witkowska) „I Fought Piranhas”, Grażyna Chmielewska „Pomiędzy”

I fought Piranhas, fot. P. Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony Sceny Tańca Studio 2018 pokazany zostanie set trzech spektakli: Stonewall Inn Jarosława Mysony, I Fought Piranhas Maciej Kuźmiński Company w wykonaniu Moniki Witkowskiej i Pomiędzy Grażyny Chmielewskiej.

o Stonewall Inn:

Stonewall Inn to miejsce rewolucji, spełnienia fantazji, oswobodzenia, ale czy ON może czuć się tam bezpieczny? Stonewall Inn stanowi nie tylko obraz młodego, kryjącego się ze swoją orientacją mieszkańca Greenwich Village na nowojorskim Manhattanie. Nie jest też wyłącznie próbą ukrycia się przed wszechobecną ofensywą. W oczach bohatera dostrzec można historie, które stają się uniwersalne i dotyczą każdego z nas.

produkcja: Vagabond Physical Collective

choreografia i wykonanie: Jarosław Mysona

muzyka: kolaż

premiera: 24 marca 2018

czas trwania: 10 minut

o I Fought Piranhas:

To oczywiste, że kobiety powinny zarabiać mniej od mężczyzn, ponieważ są słabsze, są mniejsze i są mniej inteligentne.

Janusz Korwin-Mikke

Zainspirowany Czarnymi Protestami z 2017 roku spektakl I Fought Piranhas ukazuje nierówną walkę jednostki z wszechobecnym, szowinistycznym porządkiem społecznym. Wypowiedzi polskich polityków podpalają i tak już pogarszające się nastroje społeczne pogłębiając poczucie niezgody oraz bezsilności. W starciu z piraniami konserwatywnej, ultrakatolickiej Polski, walka toczy się już nie o zwycięstwo, ale o przetrwanie.

produkcja: Maciej Kuźmiński Company

choreografia i koncepcja: Maciej Kuźmiński

wykonanie i kreacja: Monika Witkowska

czas trwania: 13 minut

o Pomiędzy:

Magiczna moc butoh wypływa z prawdy ludzkiego ciała. Butoh artystki sięga korzeniami sztuki mimu, po 10 latach praktyki stało się naturalną kontynuacją poszukiwań nowych przestrzeni ruchowych. Bogata w doświadczenie pantomimy powoli zdejmowała z siebie nadekspresję ruchową aż do osiągnięcia punktu zero, z którego zaczęła wszystko od nowa. Inspiracją do powstania spektaklu Pomiędzy był warsztat Atsushiego Takenouchiego z tematem przewodnim zero (zero jest pustką, zero jest punktem początku i końca, zero jest tu i teraz). Warsztat pozwolił artystce odkryć, czym dla jej tańca jest punkt Zero, co jest punktem wyjścia i kiedy następuje zwrot. Pomiędzy jest cielesną eksploracją ruchową pojawiających się i znikających emocji w stanie jedności ciała i umysłu (butoh-tai), jest odkrywaniem punktu zero w tańcu i w życiu.

kreacja i wykonanie: Grażyna Chmielewska

suknia: Olga Sienko-Tutton

premiera: 18 czerwca 2014

czas trwania: 30 minut

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close