Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Liwia Bargieł „Body Bank”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VI: Liwia Bargieł „Body Bank”

Liwia Bargieł, fot. Marta Mielcarek

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Liwia Bargieł pokaże spektakl Body Bank. Ciało performerki poddane wzrokowi widza wykonuje działania na scenie, które wpływają na jego fizjologię. Widz obserwuje ruchy performerki, ale nie czuje jej podwyższonego tętna. Może on dostrzec pot na jej czole, ale nie poczuje go na swojej skórze. Widz obserwuje to, co się wydarza z widowni i ma do tego działania dostęp, tylko o tyle, o ile pozwoli na to jego wzrok. W spektaklu performerka także przypatruje się swojemu ciału, ale jej perspektywa jest zupełnie inna niż perspektywa widza. Podejmuje ona zatem próbę spojrzenia na siebie z dystansu, starając się zbadać  zachowania i reakcje swojego ciała, które to na scenie staje się maszyną, posłusznie wykonującą zadania. Dokonuje ona także próby deformacji ciała i zmienia jego formy, tak aby wywoływało one poczucie dziwności. Celem jest przedstawienie ciała jako plastycznego obiektu, które w zależności od położenia, wzroku widza, a w końcu bycia wobec samego siebie zmienia swoje role i przestrzenie. Body Bank jest podróżą w głąb ciała, która rozpoczyna się od skali makro – gdzie ciało dzieli swoje jakości z przestrzenią, przechodzi przez naturalną skalę – gdzie ciało staje się obiektem w przestrzeni, a kończy się na poziomie mikro – gdzie ciało jest połączeniem zależnych od siebie komponentów.

choreografia i wykonanie: Liwia Bargieł

muzyka i wykonanie: Dominik Strycharski

wideo i reżyseria światła: Marta Mielcarek

dramaturgia i produkcja: Paulina Ozga

premiera: 5 czerwca 2018

czas trwania: 40 minut

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close