Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Bartosz Ostrowski „walkie_talkie”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Bartosz Ostrowski „walkie_talkie”

Fot. Luis Lagadouro

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Bartosz Ostrowski pokaże spektakl walkie_talkie. Solowy performans taneczny walkie_talkie skupia się na fenomenie wirtualnej komunikacji, rozumiejąc ją jako formę fizycznego doświadczenia. Rozwijając stworzoną frazę, autor poszukuje oddziałującej na różne zmysły przestrzeni pomiędzy komunikatem a ciałem. W eksplorowaniu tekstu i ruchu analizuje ich nowe relacje, zadając pytanie: „Jaka jest najwyższa rozdzielczość w której można rozmawiać z drugą osobą?”.

Wyobraź sobie, że nieustannie czytasz ten właśnie tekst zamieszczony poniżej. Kolejny i kolejny raz, czytasz go już po raz tysiąc trzysta sześćdziesiąty siódmy. To, co zaczynasz widzieć to już nie zdania a przerwy pomiędzy poszczególnymi znakami. Czytając, powtarzasz w głowie frazy a one zaczynają tworzyć wrażenie ruchu dwa centymetry pod twoją czaszką. Jak one się tam znalazły?

Trailer

Koncept i wykonanie: Bartosz Ostrowski, praca powstała w ramach programu PACAP w Forum Dança.
Premiera: 6 marca 2018, Rua das Gaivotas 6, Lizbona, Portugalia.
Premiera polska: 11 listopada 2018 w ramach Sceny Tańca Studio.
Czas trwania: 25 min.

Podziękowania:

Forum Dança, Komuna Warszawa, Patricia Portela, Vânia Rovisco, João Estevens, Helena Serra, Mafalda Miranda Jacinto, Daniel Lühmann, Warsaw Dance Department, Stół Powszechny, Olga Kozińska.

 

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:45

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close