Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Piotrowska & Wieczorek & Bończyk „K U R U”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Piotrowska & Wieczorek & Bończyk „K U R U”

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 trio Piotrowska & Wieczorek & Bończyk pokaże spektakl KURU. Pokaz w ramach STS stanowi wznowienie spektaklu KURU w reżyserii Anny Piotrowskiej i w kreacji Marka Wieczorka i Kamila Bończyka. Pierwsza wersja spektaklu powstała we wrześniu 2017 roku w obsadzie razem z Arturem Bieńkowskim. Teraz po raz pierwszy razem wystąpią: Marek Wieczorek i Kamil Bończyk – dwóch charyzmatycznych aktorów, którzy otwarci są na eksplorowanie fizyczności, eksperyment i podróż w nieznane. Pracę nad tematem kanibalizmu artyści rozpoczęli od przestudiowania choroby kuru, popularnie zwanej „śmiejącą się śmiercią”. KURU stało się pretekstem do poszukiwań i badań nad tożsamością, samounicestwieniem, głębokimi pragnieniami w drodze zakazów. Czy są granice, które możemy przekraczać bez konsekwencji? Istotne w tym spektaklu są odniesienia do szczególnej i intymnej relacji między bohaterami. Człowiek będący w warunkach scenicznych poddawany jest zwielokrotnieniu i powiększeniu. Wyzwaniem stają się poszukiwania prawdziwego MNIE, które odbijane są tak naprawdę w doświadczeniach widza.

Trailer

Reżyseria, dramaturgia, choreografia: Anna Piotrowska

koncepcja: Marek Wieczorek,
obsada: Marek Wieczorek, Kamil Bończyk,

obsada premierowa: Marek Wieczorek, Artur Bieńkowski,

reżyseria światła: Paweł Murlik, realizacja: Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło, Bartek Napieracz, trailer: Ewa Poddig.
Współprodukcja: Teatr Rozbark, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca.
Premiera: 15 września 2017, czas trwania: 60 min.

Spektakl powstał w ramach |R|:|R| REZYDENCJA: ROZBARK.

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2017”.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, plac Defilad 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close