Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Collective B „Wonderful World”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Collective B „Wonderful World”

Fot. Ivan Marenic

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 zespół Collective B pokaże pracę w procesie Wonderful World, w której taniec, teatr fizyczny i muzyka wykonywana na żywo współtworzą epickie i spektakularne sceny masakry, gdzieś pomiędzy trywialnością a realizmem, w którym Pokój i Miłość, główni bohaterowie, walczą niestrudzenie przeciwko przemocy.

Spektakl przepełniony jest atmosferą apokaliptyczną, przeplataną krótkimi chwilami ciszy, umożliwiając widowni „wycofanie się” ze sceny, artykulacje swoich doświadczeń oraz stworzenie krytycznego spojrzenia na akt przemocy. Odwołując się do poetyckiego i elokwentnego języka, będącego wypadkową tańca, teatru fizycznego i muzyki na żywo, autorka Wonderful World odsłania złożoność i kruche piękno życia, jednocześnie kwestionując jego znaczenie: czym jest życie, jak żyjemy i jak chcemy żyć?

Wonderful World oscyluje między realizmem a slapstickiem. Mieszając powagę z humorem, tworzy paradoksy, chcąc za ich pomocą wyjaśnić i poszerzyć znaczenie przemocy. Wonderful World to praca powstała w wyniku szczegółowych badań nad antropologicznym aspektem przemocy i koncepcją obrazu, które poprowadziły autorkę ku szczegółowej analizie emocji, jaką jest przerażenie, a także jej eksploatacji medialnej oraz recepcji na poziomie publicznym.

 

Trailer

koncept i choreografia: Elsa Mourlam

taniec: Elsa Mourlam, Sonia Borkowicz

kompozycja muzyczna: Tomas Novak

muzyka na żywo: Christopher Haritzer, Florian Strober

wsparcie: Alja Ferjan

data premiery: Work in progress

czas trwania: 30 min.

Partnerzy: Anton Bruckner Privatuniversität, Linz (Austria); „DANCE ON TOUR AUSTRIA”– projekt Tanzquartier Wien we współpracy z Federalnym Ministerstwem ds. Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych; Clipa Theater, Tel Awiw (Izrael); Redsapata, Linz  (Austria); Studio ALTA, Praga (Czechy); AKC Medika / Klub Attack Chorwacja); DeFigurnaten, Menen (Belgia); LovaYoga, Poznań (Polska)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close