Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Marta Wołowiec „Hold on”/Alexey Torgunakov „Body mantra”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Marta Wołowiec  „Hold on”/Alexey Torgunakov „Body mantra”

Hold on. Tomasz Ćwiertnia.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: Hold on Marty Wołowiec oraz Body mantra Aexeya Torgunakova.

Hold on

Inspiracją do stworzenia spektaklu była wystawa fotograficzna I know not these my hands autorstwa Cooper and Gorfer, których głównymi bohaterkami są kobiety, ich dłonie, oczy, skóra i ubranie, mówiące o ich tożsamości i doświadczeniach: Gdzie jest moje miejsce w sztuce? Czym chcę się z Wami podzielić? W którym miejscu moja wrażliwość dotyka Twojej wrażliwości? I dlaczego tylko energia pozwala nam się do siebie zbliżyć?

 

Postawienie tych pytań w nieco szerszym kontekście przez prowokacyjny obraz stworzenia kobiety, nawiązujący do fresku Michała Anioła, zwraca uwagę na zasadnicze różnice wynikające z ogólnego postrzegania płci, przypisywania im danych cech i powinności ukształtowanych przez tkanki społeczne, które mogą tworzyć zdeformowany obraz świata.

Spektakl transformuje różne rodzaje kobiecej energii, od subtelności, renesansowego piękna i siły, po brutalność i szczerość, budując intymność każdego spotkania z widzem. Zaprzecza stereotypom poprzez podjęcie tematu związanego z kreacją i aktem twórczym w kontekście tańca współczesnego, w historii którego kobiety odegrały znaczącą rolę. Kolejne elementy performansu przekształcają przekonania o sposobie radzenia sobie z trudem i umiejętnościach rozwiązywania problemów przez wzięcie spraw w swoje ręce.

twórcy: Marta Wołowiec, Marcin Janus

taniec: Marta Wołowiec

muzyka: Marcin Janus

Body mantra

Artysta o spektaklu:

Jestem duszą, która umieściła się w materialnym związku wątpliwości i życzeń. Jestem tutaj i jestem teraz. Body mantra stanowi święto ludzkich uczuć i ludzkiej istoty, która powstała w chwili nieskończonej świadomości.

choreografia i koncept: Alexey Torgunakov

wykonanie: Alexey Torgunakov
muzyka: collage (Björk)

data premiery: 13 stycznia 2018, Mu Theatre, Budapeszt

czas trwania: 15 min.

Więcej:

http://www.torgunakov.com

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close