Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/I: Grupa Wokół Centrum „Spectral Layers of Movement”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/I: Grupa Wokół Centrum „Spectral Layers of Movement”

fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach pierwszej w tym roku odsłony Sceny Tańca Studio 2019 zobaczymy spektakl Spectral Layers of Movement krakowskiej Grupy Wokół Centrum.

Uwaga! W spektaklu używany jest stroboskop.

O spektaklu:

Interdyscyplinarny projekt, łączący świat tańca, multimediów i dźwięku w wielowarstwowej instalacji interaktywnej, w której każdy z elementów jest równoznaczny. To spojrzenie na ruch przez pryzmat technologii i zabiegów technologicznych z muzyką i projekcjami interaktywnymi na żywo. Projekt stanowi osobliwe laboratorium, zmieniając scenę w przestrzeń badań artystycznych. Motywem przewodnim jest ukazanie jakości ruchowych w warstwach projekcyjnych wypełnionych przetworzeniami, nawiązującymi swoim charakterem do różnych epok technologicznych, a w szczególności do kultury lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Istotnymi składowymi spektaklu są: warstwy, odbicia, opóźnienia, przesunięcia oraz wynikające z nich zależności względem siebie, wobec muzyki, ruchu i obrazu projekcyjnego, generowanego w czasie rzeczywistym.

Spektakl powstał w wyniku kolektywnej współpracy artystów związanych z krakowską sceną: Grzegorzem Kaliszukiem – artystą multimedialnym, Marcinem Janusem – artystą dźwiękowym oraz tancerkami Grupy Wokół Centrum – Agatą Moląg, Moniką Świecą i Martą Wołowiec. Założeniem spotkania-procesu było stworzenie spektaklu, który w równy sposób traktowałby każdą z wykorzystywanych dziedzin: muzykę, multimedia i ruch.

choreografia: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

dramaturgia: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

reżyseria: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

wykonanie: Monika Świeca, Marta Wołowiec, Dominika Wiak/Agata Moląg, Marcin Janus

muzyka: Marcin Janus

wideo, media design: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler

scenografia: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler

kostiumy: Grupa Wokół Centrum

premiera: 18 listopada 2017, Nowohuckie Centrum Kultury (Kraków), w ramach BalletOFFFestival 2017

czas trwania: 50 min.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1Duża Scena

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close