Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

fot. Michał Moryl

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach drugiej odsłony Sceny Tańca Studio 2019 Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Homesick | Sick Home zespołu B’cause Dance Company, w choreografii Bartka Woszczyńskiego. Uwaga, w spektaklu wykorzystywany jest efekt stroboskopu.

O spektaklu:

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie leży granica pomiędzy byciem imigrantem a uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co, jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży do bycia zaakceptowanym? Gdzie leży granica pomiędzy brakiem asymilacji a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną czy skutkiem wykluczenia? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego wyrazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani ogromem subiektywnie wybranych informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak złożone  treści z wielu perspektyw.

trailer

choreografia: Bartek Woszczyński

tancerze: Simone Donati, Aleksandra Krajewska, Francesca Merolla, Szymon Osiński, Urszula Woszczyńska

muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)

reżyseria światła: Artur Wytrykus

projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

premiera: 30 października 2018

partner: M.st. Warszawa

czas trwania: 65 min

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1, Duża Scena

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close