Warszawa/Scena Tańca Studio II: Alicja Morawska-Rubczak we współpracy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki „LABirynt (spektakl dla najnajów 0-3 lat)”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio II: Alicja Morawska-Rubczak we współpracy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki „LABirynt (spektakl dla najnajów 0-3 lat)”

Fot. Krzysztof Ścisłowicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach październikowej odsłony Sceny Tańca Studio pokazany zostanie spektakl dla najmłodszych – interaktywna instalacja LABirynt (spektakl dla najnajów 0-3 lat) autorstwa Alicji Morawskiej-Rubczak. Instalacja wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce w 2006 roku, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i od tej pory z sukcesem rozgościł się w repertuarach prawie wszystkich teatrów w Polsce. Więcej o twórczości dla najnajmłodszych można przeczytać na blogu autorki projektu: alicjamorawskarubczak.tumblr.com/search/najnaje

Twórcy zapraszają niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. LABirynt to interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. Warto wybrać się ze swoimi dziećmi w tę zachwycającą i kreatywną podróż; wejść w labirynt doświadczeń zmysłowych, poruszyć ciałem, umysłem i wyobraźnią.

Kilka słów do najnajowych opiekunów – czyli co należy wiedzieć przychodząc na LABirynt:

a) LABirynt to kameralna, przytulna, bezpieczna przestrzeń, w której artyści stają się przewodnikami dzieci i rodziców/dorosłych

b) przed wejściem w przestrzeń LABiryntu należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie – czyli „przytulne” obuwie zamienne)

c) w LABiryncie rodzice współdziałają z dziećmi, dlatego warto być ubranym w sposób wygodny, by móc swobodnie przemierzać labiryntowe przestrzenie

d) prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów,

e) prosimy o nierobienie zdjęć podczas spektaklu

f) prosimy o niehamowanie naturalnych reakcji dzieci (płacz, śmiech, słowa, gaworzenie są dla nas wyrazem emocji i bardzo zależy nam na tym, by dzieci mogły wyrażać je w sposób swobodny)

g) jeżeli dziecko poczuje dyskomfort można swobodnie z nim wyjść i wrócić po chwili

Uwaga! Za bilet na spektakl LABirynt płaci tylko osoba dorosła/opiekun (20 zł),
dla „najnaja” wstęp bezpłatny. Spektakl jest wyłączony z karnetu.

koncepcja, reżyseria, choreografia: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Anna Dziedzic

muzyka, multimedia: Wojciech Morawski

wykonanie: Anna Dziedzic/Magdalena Wolnicka (taniec), Monika Kiwak (taniec), Wojciech Morawski (muzyka)

Premiera: 29 maja 2015, Opolski Teatr Lalki i Aktora

Logo Opolski Teatr Lalki i Aktora (miniaturka)

Projekt został zrealizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA” przyznanego Alicji Morawskiej-Rubczak.

Młoda Polska (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Karnet  jednodniowy – 30 zł

Karnet na 2 spektakle – 25 zł

Bilet na Dużą Scenę – 20 zł

Teksty kuratorskie

programatorzy:

Jadwiga Majewska,

Mikołaj Mikołajczyk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

sfinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)    IMIT (miniaturka)    MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Foyer, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close