Warszawa/Scena Tańca Studio II: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak „Europa. Śledztwo”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio II: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak „Europa. Śledztwo”

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach październikowej odsłony Sceny Tańca Studio pokazany zostanie spektakl Europa. Śledztwo w choreografii i wykonaniu Magdy Jędry, Weroniki Pelczyńskiej i Izy Szostak. Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąkszyje ubrania w Bangladeszu.

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

W spektaklu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want dostępne na stronach: http://amrc.org.hk/system/files/FFM-Cambodia-Report-022014-amrc_0.pdf oraz http://www.waronwant.org/attachments/Fashion%20Victims.pdf

choreografia i reżyseria: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak
dramaturgia: Agata Szczęśniak
reżyseria świateł: Karolina Gębska
scenografia: Wojciech Pustoła
produkcja: Komuna//Warszawa

premiera: 11 lipca 2014, Komuna//Warszawa

czas trwania: 45 minut

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd m.st. Warszawy, przy wsparciu Fundacji Burdąg, Centrum w Ruchu, Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawa.

Logo Komuna Warszawa (miniaturka)   Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)    Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)   Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)   Zakochaj się w Wawrze (miniaturka)

Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)    MKiDN mini (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Karnet  jednodniowy – 30 zł

Karnet na 2 spektakle – 25 zł

Bilet na Dużą Scenę – 20 zł

Teksty kuratorskie

programatorzy:

Jadwiga Majewska,

Mikołaj Mikołajczyk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

sfinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)   IMIT (miniaturka)    MKiDN mini (miniaturka)   Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Scena Malarnia, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close