Warszawa/Scena Tańca Studio II: „Miękka siła” – warsztaty dla najmłodszych (3-5 lat). Prowadzenie: Kacper Lipiński

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio II: „Miękka siła” – warsztaty dla najmłodszych (3-5 lat). Prowadzenie: Kacper Lipiński

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations by Grażyna Kulczyk.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach drugiej odsłony Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Studio zapraszają dzieci i rodziców na warsztaty dla najmłodszych (3-5 lat) Miękka siła, które poprowadzi Kacper Lipiński. Warsztaty opierają się na systemie ruchowym F.G.D (Fight Gravity Dance), który łączy w sobie doświadczenia ruchowe oraz zasady operowania ciałem zaczerpnięte z technik tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki. Prowadzący, jako autor koncepcji tego systemu, przeprowadzi dzieci i rodziców przez świat tańca, pełnego gracji i lekkości oraz przez świat sztuk walki, pełen mocy i siły odwołujących się do ruchów zwierząt. W czasie jego zajęć te dwa, na pozór różne światy, spotkają się w ciałach uczestników. Zaproponowane gry i zabawy pozwolą na umocnienie rodzinnych więzi i staną się podstawą do budowania nowych kontaktów wewnątrz grupy. Najważniejsza jednak pozostanie relacja rodzica z dzieckiem, oparta na zaufaniu i potrzebie przebywania razem, której towarzyszyć będzie spontaniczny ruch budujący nowy rodzaj więzi dziecka z rodzicem.

Dzieci w wieku 3-5 lat /jedno dziecko – jeden rodzic/ rodzice i dzieci powinni być w strojach wygodnych i umożliwiających swobodne poruszanie się.

Czas trwania jednego warsztatu: 1 godzina.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 9 października 2015 na adres mailowy:  magdalena.grabowska@teatrstudio.pl

Warsztaty powstały w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci organizowanego przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Logo ASF czarne (miniaturka)

 

***

Scena Tańca Studio

programatorzy:

Jadwiga Majewska,

Mikołaj Mikołajczyk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

sfinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)   Logo IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close