Warszawa/Scena TF (Teatru Fizycznego): Teatr Sztuka Nowa „Badania solarystyczne” – work in progress. Reż. Dawid Żakowski

Zdjęcie: Warszawa/Scena TF (Teatru Fizycznego):   Teatr Sztuka Nowa „Badania solarystyczne” – work in progress. Reż. Dawid Żakowski

Fot. Tomasz Ćwiertnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Teatru Fizycznego zaprasza na pierwszy  pokaz –  work in progress Badania solarystyczne. To multimedialny eksperyment eksplorujący obszary teatru, filmu, literatury i nowych technologii. Na pokładzie stacji badawczej S 2.0 spotykają się członkowie załogi wyruszającej w jednokierunkową misję kosmiczną. Ich celem jest planeta Solaris, a w przygotowaniach do misji szczególnie pomocne okazują się raporty uczestników poprzednich solarystycznych wypraw, zebrane w latach 1959-2002 przez znanych naukowców: Stanisława Lema, Andrieja Tarkowskiego i Stevena Soderbergha. Członkowie najnowszej misji odtwarzają zaistniałe podczas poprzednich wypraw sytuacje, sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i oddziaływaniu zmysłowych bodźców.

Badania solarystyczne to pierwszy etap przygotowań do spektaklu na podstawie Solaris Stanisława Lema, którego premiera jest planowana w 2016 roku. W badaniach solarystycznych udział biorą członkowie Teatru Sztuka Nowa: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Małgorzata Suś, Maciej Tomaszewski. Reżyseria Dawid Żakowski

Liczba wejściówek ograniczona. W pokazie może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Organizatorzy proszą o maile na adres: stow.sn@gmail.com.

Koszt wejściówki: 10/15 zł

Pokaz odbędzie się w ramach SCENY TF, która ma stworzyć możliwość regularnego prezentowania spektakli teatru fizycznego w Warszawie. Scena TF jest otwarta dla eksperymentów, performansów, instalacji i spektakli powstałych z inspiracji różnorodnymi gatunkami i technikami performatywnymi. Organizatorzy chcą, by Scena TF była okazją dla widowni do spotkania twórców teatru fizycznego młodego pokolenia.

Teatr Sztuka Nowa to zespół młodych performerów, pracujących razem od 2013 roku pod kierunkiem aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Dzięki ich działaniom powstaje w Warszawie nowa Scena Teatru Fizycznego. Od września 2015 roku zespół pracuje w stałej siedzibie Lub/Lab przy Lubelskiej 30/32.

Teatr Sztuka Nowa realizuje spektakle oraz projekty artystyczne i edukacyjne w Polsce i za granicą. Zespołu: Łukasz Adamczyk, Jan Borek, Carolina Kwiatuszewska, Karolina Dziełak, Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Klaudyna Statkiewicz, Małgorzata Suś, Maciej Tomaszewski, Dawid Żakowski zrealizował m. in. spektakl Artysta. Mechanika ucieczki pokazywany na wielu festiwalach w Polsce, międzypokoleniowy projekt Mapy pamięci w MHŻP w Warszawie, międzynarodowy projekt If It Was My Street w ramach festiwali Les Tombeés de la Nuit w Rennes (Francja), Imaginarius w Santa Maria da Feira (Portugalia), Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie, Via Tea w Gorlitz (Niemcy) oraz IV edycje projektu edukacyjnego „Podaj Dalej”.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Warszawa: Lub/Lab, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close