Warszawa/SOLO/DUO TF: Elena Agathokleous i Dimitres Spyrou „To Skasimon / an Acoustic Narration”

Zdjęcie: Warszawa/SOLO/DUO TF: Elena Agathokleous i Dimitres Spyrou „To Skasimon / an Acoustic Narration”

Fot. Stella Nicolaidou

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-29 października 2016 roku w Warszawie odbędzie się SOLO/DUO TF – Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu przegląd spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, sztukę performansu i media. Pokazy odbywać będą się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Center of Performing Arts MITOS z Cypru zaprasza na spektakl To Skasimon / an Acoustic Narration Eleny Agathokleous i Dimitresa Spyrou. Pokaz będzie polską premierą spektaklu. To Skasimon / an Acoustic Narration to performans-koncert stworzony i wykonywany przez dwoje artystów z Cypru: aktorkę Elenę Agathokleous i muzyka Dimitrisa Spyrou. Opowiadają oni historię niespokojnej, błąkającej się duszy. Spektakl tworzy nową narrację dla tematów: agonii egzystencji, stanu zakochania, strachu przed pamiętaniem, właściwego wyboru.

Spektakl oparty jest na dwóch ważnych utworach literatury greckiej: The Murderess Alexandrosa Papadiamantisa  i Ascesis: The Saviors of God Nikosa Kazantzakisa.

Elena Agathokleous i Dimitres Spyrou: „Od początku, gdy zdecydowaliśmy się pracować nad tymi niesamowitymi poetyckimi tekstami szukaliśmy ich dźwięku. I na pewnym etapie postanowiliśmy sięgnąć po nową performatywną formę akustycznej narracji. Pracujemy nad nią nadal, by wciąż była żywa. Eksperymentujemy i łamiemy konwencję, które znamy i do których jesteśmy przyzwyczajeni.”.

Trailer

idea/dramaturgia: Elena Agathokleous

występują: Elena Agathokleous i Dimitres Spyrou

scenariusz oparty na tekstach „The Murderess” Alexandrosa Papadiamantisa i „Ascesis: The Saviors of God” Nikosa Kazantzakisa

współpraca nad scenariuszem: Spyros Charalambous

muzyka: Dimitris Spyrou – Acapella Solo Loop

zdjęcia: Stella Nicolaidou

produkcja: Center of Performing Arts MITOS

Organizatorzy SOLO DUO TF: 

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.

sztukanowa.pl

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (miniaturka)

 

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie.  Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.

Pracownia Teatru Fizycznego (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close