Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Badania solarystyczne 2.0”

Zdjęcie: Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Badania solarystyczne 2.0”

Fot. Stella Nicolaidou

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-29 października 2016 r. w Warszawie odbywa się SOLO/DUO TF – Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu przegląd spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, sztukę performansu i media. Pokazy odbywać będą się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na pokaz multimedialnego eksperymentu eksplorującego obszary teatru fizycznego i nowych technologii Badania solarystyczne 2.0. Badania solarystyczne 2.0 to przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. Forma jest połączeniem sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Spektakl powstawał w  eksperymentalnym procesie treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

O spektaklu:

Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom. Spektakl ma charakter interaktywnej zabawy, w której widz ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu.

reżyseria: Dawid Żakowski

zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska

muzyka: Konrad Bańburski

kostiumy: Aleksandra Anastazja Harasimowicz

konsultacja dramaturgiczna: Karolina Szczypek

konsultacja choreograficzna: Karolina Dziełak

produkcja: Karolina Dziełak, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

Bilety: normalny 15 zł / ulgowy 10 zł

Rezerwacje pod adresem: stow.sn@gmail.com

Organizatorzy SOLO DUO TF: 

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.

sztukanowa.pl

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (miniaturka)

 

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie.  Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.

Pracownia Teatru Fizycznego (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close