Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Common body – instalacja”

Zdjęcie: Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Common body – instalacja”

Fot. Stella Nicolaidou

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-29 października 2016 r. w Warszawie odbywa się SOLO/DUO TF – Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu przegląd spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, sztukę performansu i media. Pokazy odbywać będą się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na instalację performatywną Common body. Twórczynie projektu skupiły się na opartej na niewerbalnym przekazie relacji między dzieckiem i rodzicem. W trakcie pracy zaprosiły do włączenia się w projekt rodziców z niemowlętami i dziećmi w wieku do lat 3. Spektakl wykorzystuje zebrany w tym procesie materiał, jest wielogłosem opartym na indywidualnych doświadczeniach jego współtwórców.

Karolina Dziełak: W trakcie tworzenia spektaklu zadawałyśmy sobie pytania: Jakie są moje przyzwyczajenia, gdy poruszam się z dzieckiem? Jak układa się moje ciało? Co się stanie, gdy zmienimy dotychczasowe schematy ruchu? Czy dziecko jest partnerem w tym ruchu? Zastanawiałyśmy się nad tym, jak od czasu narodzin przebiegał wspólny, rodzica i dziecka, proces ruchowy. Zależało nam na tym, by osiągnąć jak największą różnorodność doświadczeń w tym procesie.

występują: Karolina Dziełak, Helena Żakowska, Nela Mitukiewicz oraz uczestniczki i uczestnicy projektu Common body

idea/dramaturgia: Karolina Dziełak

współpraca choreograficzna.: Nela Mitukiewicz

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Organizatorzy SOLO DUO TF: 

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.

sztukanowa.pl

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (miniaturka)

 

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie.  Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.

Pracownia Teatru Fizycznego (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 17:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close