Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „ORFEO’70: monoperformance” – reż. Dawid Żakowski

Zdjęcie: Warszawa/SOLO/DUO TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „ORFEO’70: monoperformance” – reż. Dawid Żakowski

Fot. Daniel Wiśniewski

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-29 października 2016 roku w Warszawie odbywa się SOLO/DUO TF – Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu przegląd spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, sztukę performansu i media. Pokazy odbywać będą się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na performans ORFEO’70: monoperformance w reżyserii Dawida Żakowskiego. Spektakl powstał we współpracy z The Royal Central School of Speech & Drama w Londynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

ORFEO’70: monoperformance stanowi podsumowanie doświadczeń emigracyjnych – oglądamy Orfeusza, który po latach wraca do Polski, aby odnaleźć Eurydykę. Ścieranie się języków i kultur wpływa na sposób, w jaki odczytuje on kraj, tak w sensie przemian historycznych, jak i obyczajowych. Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwania słowa, obrazu i pisma, które służą przywróceniu pamięci tego, co minione.

reżyseria: Dawid Żakowski

występuje: Kamil Adamus

wizualizacje i zdjęcia: Robert Rabiej

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Organizatorzy SOLO DUO TF: 

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.

sztukanowa.pl

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (miniaturka)

 

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie.  Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.

Pracownia Teatru Fizycznego (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close