Warszawa/Spotkania Teatrów Narodowych 2013: „Teatr, Taniec, Legenda – Mats Ek” – spotkanie wokół twórczości Matsa Eka

Zdjęcie: Warszawa/Spotkania Teatrów Narodowych 2013: „Teatr, Taniec, Legenda – Mats Ek”  – spotkanie wokół twórczości Matsa Eka

Na zdjęciu: Mats Ek. Fot. Roger Stenberg.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Narodowy i Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na spotkanie poświęcone twórczości Matsa Eka. Wydarzenie towarzyszy festiwalowi Spotkanie Teatrów Narodowych.

MATS EK –  jeden z najwybitniejszych europejskich choreografów, nieco mniej znany jako reżyser przedstawień dramatycznych. Jego brawurowa inscenizacja Sonaty widm Augusta Strindberga w Królewskim Teatrze Dramatycznym stała się w Sztokholmie sensacją ubiegłego sezonu. W czerwcu to przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze Narodowym.

Podczas spotkania o Matsie Eku mówić będą:

ADA D’ADAMO: badaczka europejskiego tańca współczesnego, autorka wydanej w 2002 roku monografii Matsa Eka; mieszka i pracujew Rzymie, prowadzi wykłady na wielu włoskich uczelniach.

MAGNUS FLORIN: główny dramaturg Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie, jeden z czołowych szwedzkich prozaików; autor m.in. wydanej po polsku powieści Ogród.

Spotkanie organizują: Teatr Narodowy w Warszawie oraz Instytut Muzyki i Tańca.

www.stn2013.pl
www.facebook.com/SpotkanieTeatrowNarodowych2013

www.narodowy.pl
www.imit.org.pl

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Logo Spotkanie Teatrów Narodowych 2013 (miniaturka)

Logo Teatr Narodowy (miniaturka)

Logo IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warsaw: National Theatre, foyer of Bougusławski Hall, 3 Teatralny Square

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close