Warszawa: Stefan Niedziałkowski „Duch dźwięku”

Zdjęcie: Warszawa: Stefan Niedziałkowski „Duch dźwięku”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny zaprasza na pokaz spektaklu Stefana Niedziałkowskiego połączony z obchodami jubileuszu 50-lecia jego pracy artystycznej. W trakcie wieczoru odbędzie się również pokaz filmu dokumentalnego Duch Dźwięku w reżyserii Andrzeja Michałowskiego, spotkanie ze Stefanem Niedziałkowskim i prezentacja albumu Teatru Sztuki Mimu.

Stefan Niedziałkowski: „Spektakl pantomimiczny Duch Dźwięku – Spirit of Sound jest poetycką wizją wewnętrznej podróży do źródeł energii życia. Dźwięk manifestuje obecność życia, które odczuwamy w sobie. Duch dźwięku to duch istnienia życia. Z ciszy wydobywa się dźwięk, a z głębin ciemności wyłania się obraz. Tworzą się kształty, formy życia i tajemniczność istnienia. Pojawiają się postacie doświadczające konfliktów świata otaczającego z przemianami wewnętrznych doznań, myśli, odczuć i emocji. Rzeczywistość miesza się z obrazami przywołanymi z pamięci, przenika do wizji istniejących w wyobraźni, a sny stają się rzeczywistym odczuwaniem życia. Świadomość istnienia przebudza się w nieskończoności i wieczności. Fragmenty życia łączą się, zbliżają się chwile doznań, tworzy się obraz Istnienia, a wyczuwalnym staje się nieśmiertelnej duszy dźwięk.”.

Trailer

scenariusz, choreografia i reżyseria: Stefan Niedziałkowski
muzyka: Wojciech Konikiewicz
scenografia: Justyna Oleksiak
charakteryzacja: Anna Rudzińska Kon
występują: Junko Koma (Japonia), Julia Mieczkowska, Aneta Rajner, Anna Rudzińska Kon, Małgorzata Zdrojek-Toniszewska

Organizatorzy:
Studio Mimów / The Mimes Studio Stefan Niedziałkowski
Mazowiecki Instytut Kultury
Adresy: www.mimearttheatre.pl, www.mik.waw.pl
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: bilety@instytut-teatralny.pl, 22 501 70 02

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close