Warszawa: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru – dżem uważny

Zdjęcie: Warszawa: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru – dżem uważny

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

LUB/LAB zaprasza na dżem taneczny z muzyką na żywo, organizowany przez Stowarzyszenie  Pedagogów Teatru. Dżem uważny jest zaproszeniem do wspólnego dbania o skupienie i obecność w przestrzeni. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla tancerzy i muzyków, jak i osób bez doświadczenia w tych dziedzinach. Jak piszą organizatorzy: „Ponownie otwieramy przestrzeń do wspólnego improwizowania dźwiękami i w ruchu. Udostępniamy ciepłą podłogę LUB/LABu i instrumenty, by eksperymentować z muzyką i tańcem. Zaczynamy punktualnie i kończymy razem. O 18.15 zamykamy drzwi i otworzymy je dopiero podczas przerwy (ok. 20.00). Zachęcamy, by przyjść na całość wydarzenia i być punktualnie, ponieważ wstęp do dżemu poprowadzi Adam Świtała metodą Lifemusic (tylko raz).”.

Główne “zasady” Lifemusic:
– każdy jest muzykalny – nie tworzymy podziału na ludzi z wykształceniem muzycznym i bez,
– nie ma „niewłaściwych” dźwięków – podczas warsztatów Lifemusic uczestnicy trzymają się wyłącznie „kanonów” stworzonych i modyfikowanych przez samych uczestników,
– każdy dźwięk ma znaczenie – każdy dźwięk wydobyty przez uczestników warsztatów staje się naturalnie elementem niepowtarzalnej struktury powstającego dzieła,
– tworzenie muzyki jest aktem zaufania.

Więcej informacji: 509 141 774.

Ola Antoniuk – praktyczka ruchu i improwizacji kontaktowej, pedagożka teatru, animatorka kultury. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru prowadzi warsztaty i działania taneczne (m.in. Contemplative Dance Practice, LABy taneczne). Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-jazdowski. Należy do kolektywu Performeria Warszawy, jest absolwentką programu improwizacji kontaktowej autorstwa Joerga Hassmana i Daniela Wernera w Tanzfabrik w Berlinie. Brała udział cyklu Ruch w Instytucie, dotyczącym choreografii eksperymentalnej.

Adam Świtała – kompozytor, aranżer, gitarzysta, kulturoznawca, autor publikacji, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej, Członek Zarządu Polskiej Rady Muzycznej. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał pracując jako animator, nauczyciel i wykładowca na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i USA. W roku 2014 gościnnie wykładowca University of Chichester Music Department, prowadził także warsztaty z improwizacji m.in. na Wydziale Tańca PWST im. L. Solskiego w Bytomiu oraz liczne warsztaty dla aktorów teatralnych, nauczycieli, animatorów, uczestniczył w projektach o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i antydyskryminacyjnym. Obecnie jest doktorantem School of Education University of Iceland. Głównym przedmiotem jego badań jest wpływ muzyki na zachowania społeczne.

Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32).

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close