Warszawa: Stowarzyszenie Sztuka Nowa /Debiuty Solo Duo TF – „Pink Bitterness. Księżniczki”

Zdjęcie: Warszawa: Stowarzyszenie Sztuka Nowa /Debiuty Solo Duo TF – „Pink Bitterness. Księżniczki”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na pokaz spektaklu Pink Bitterness. Księżniczki, zrealizowanego w ramach projektu Centrum Lubelska 30/32 Debiuty Solo Duo TF. Jednocześnie przedstawienie stanowi finał tegorocznego kursu teatru fizycznego (TF), prowadzonego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

 

O spektaklu:

Czy możliwe jest wyzwolenie z mitu o księżniczce i dalej pozostanie księżniczką? Czy figura księżniczki zaprzecza możliwości posiadania własnego głosu, zdania, ciała, suwerenności? Czy, idąc za Jellinek, rytuałowi przywracania głosu kobiet nieustannie towarzyszyć musi śmierć jako figura ich losu i przeznaczenia?

Biorąc na warsztat postać Jackie Kennedy, dokonujemy wiwisekcji pochodzącego z mediów fantazmatu kobiecości. Rozprawiamy się z własnymi skłonnościami do mitologizacji. Oddajemy jej głos, albo same wciskamy się w jej różowy kostium i wypowiadamy słowa bez jej zgody. Korzystamy z figury Jaqueline Kennedy, by powiedzieć coś o nas.

Poza marzeniem o rewolucji na poziomie idei, pragniemy, by rewolucja odbyła się w ciele. Dlatego go używamy.

reżyseria i koncepcja: Gosia Trajkowska

scenariusz:  Gosia Trajkowska, Vera Popova przy wykorzystaniu  fragmentów Śmierć i dziewczyna I-V. Dramaty Księżniczek Elfriede Jelinek

choreografia: Vera Popova

współpraca: Maciej Tomaszewski, Kamil Polański, Robert Sampławski

scenografia: Piotr Szczygielski

opieka artystyczna: Dawid Żakowski

zespół: Agnieszka Grądziel, Alicja Krzywicka, Aleksandra Olszowska, Karolina  Pawłoś, Anna Sienicka, Alicja Zalewska

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

***

Stowarzyszenie Sztuka Nowa to kolektyw artystyczny poruszający się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych.Od 10 lat pracujemy nad przekraczaniem granic teatru fizycznego, skupiamy się na odkrywaniu i badaniu nowych form ekspresji. Do swoich działań artystycznych zapraszamy profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Artystyczne Lubelska 30/32, sala Komuny//Warszawa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close