Metoda Feldenkraisa poprzez świadomy i delikatny ruch dąży do pogłębienia jego efektywności. Dzięki niej eliminujemy zbędne napięcia w ciele, odblokowujemy możliwości i czynimy ruch bardziej wydajnym. Dostępne ciało z Naamą Tomaszpolski Ityel to warsztat łączący metodę Feldenkraisa z improwizacją taneczną. Motywem przewodnim będzie zależność między centrum ciała a jego peryferiami.
O warsztacie:
Układ nerwowy wprowadzony w stan spokoju tworzy przestrzeń do wsłuchiwania się – w siebie, swoją wyobraźnię i intuicję. Tu właśnie kreatywność i inteligencja psychofizyczna rozkwitają w pełni.
Jak możemy połączyć się z naszym centrum i posłużyć się nim jako wielką siłą napędzającą nasz ruch? W jaki sposób koniuszki naszego ciała i przestrzeń przekazują informacje do naszego centrum?
Jak przez uważny ruch – z naszych wewnętrznych odczuć do zewnątrz i z powrotem – możemy stworzyć pełne doświadczenie tańca? Jak pozostać wolnym i radosnym w ruchu?
Podczas warsztatu będzie także czas na pracę z partnerem i taniec solo. Ostatnie dwie godziny sobotnich zajęć poprowadzone zostaną w strukturze jamu, otwartego także dla chętnych z zewnątrz.
Zapisy i informacje: naama.workshop@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsca w grupie jest wpłata zaliczki 100 zł na konto organizatora i koordynatora warsztatu:
Marcin Wilemski
16 1050 1025 1000 0090 9964 2648
Workshop Naama Tomaszpolski Ityel
Koszt: cena promocyjna do 20 listopada – 250 zł; cena regularna – 300 zł
Dla osób, które nie zapiszą się na warsztat, a chcą wziąć udział w jamie: wstęp – 40 zł
Prowadząca:
Naama Tomaszpolski Ityel – tancerka, choreografka, nauczycielka jogi oraz metody Feldenkraisa. Ukończyła Eksperymentalną Akademię Taneczną w Salzburgu SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance) w Austrii oraz m.in. High School of Arts w Tel Awiwie. Tańczyła w spektaklach i performansach takich choreografów jak: Emanuel Gat, Colette Sadler, Anne-Mareike Hess czy Shai Faran. Ostatni performans, do którego ułożyła choreografię (solo Tracy) pokazywany był w Europie i Izraelu; praca otrzymała też trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną na Festival of Choreographic Miniatures w Belgradzie. W Dharamsala w Indiach Naama uzyskała certyfikat nauczyciela jogi ashtanga-vinyasa wydany przez Abhinam School of Yoga. Od roku 2009 uczy tej ścieżki jogi. Jej zajęcia łączą elementy teoretyczne, doznania wizualne i pracę z ciałem. Inspiracje czerpie z szamanizmu, buddyzmu, rozmaitych technik tanecznych i somatycznych, takich jak Feldenkrais, Klein Technique™, BMC© (Body-Mind Centering) czy improwizacja kontaktowa. Na co dzień mieszka i działa w Berlinie. Prowadzi zajęcia w Berlin University of the Arts (UdK), Freie Universität (FU), Tanzfabrik Berlin, Mime Centrum Berlin oraz Yellow Yoga.