Warszawa / Święto Tańca Offline: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”

Zdjęcie: Warszawa / Święto Tańca Offline: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”. Fot. K. Machniewicz

Teatr Tańca Zawirowania i Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl Goździk w pustej muszli Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Piotra Skalskiego. Odbędzie się on w ramach Festiwalu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2022 pt. Święto Tańca Offline.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Goździk w pustej muszli:

Poszukują końca początku i początku końca. Wychodząc od impresji na temat rzeźby Pocałunek rumuńskiego twórcy Constantina Brâncuşi, artyści przyglądają się tematowi długoletnich związków miłosnych. Co dzieje się po zakończeniu pierwszego, idyllicznego, fizycznie intensywnego, sklejającego, ale też przekraczającego etapu miłości romantycznej? Czy po jej obumarciu ewoluuje w relację dojrzalszą, intymniejszą, głęboko emocjonalną, w której dwie osoby mogą być jednocześnie blisko i daleko od siebie?

Jak mój bliski Tobie organizm patrzy na Twój organizm z dystansu indywidualnych potrzeb? Jak, po tylu wspólnych posiłkach, reaguje na Ciebie moja odrębna wątroba? Instrument wielkości zaciśniętej pięści, jak można traktować Cię poważnie? Serce ser chce. Weź się nie zaciskaj na mnie.

W spektaklu twórcy przyglądają się miłości, która następuje po tej wynoszonej na piedestał. Poszukują początku końca i końca jej początku.

Realizatorzy:

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia, kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski
Muzyka: Marcin Janus
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Producent: Krakowski Teatr Tańca
Zdjęcie: K. Machniewicz

Czas trwania: 60 minut

Szczególne podziękowania Twórców dla Hanny Bylki-Kaneckiej za ogromne wsparcie.

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

***

Więcej informacji o Festiwalu: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close