Warszawa: Szkolenie Body-Mind Centering® – moduł „Rozwój ontogenetyczny”. Prowadzenie: Katy Dymoke i Janet Amato

Zdjęcie: Warszawa: Szkolenie Body-Mind Centering® – moduł „Rozwój ontogenetyczny”. Prowadzenie: Katy Dymoke i Janet Amato

Na zdjęciu: Katy Dymoke. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja „Ciało Się” zaprasza na kolejny moduł szkolenia z metody Body-Mind Centering®, z cyklu Somatic Movement Education, poświęcony rozwojowi ontogenetycznemu.

Rozwój ontogenetyczny

Okres od dorastania w łonie matki do ok. 12 miesiąca po przyjściu na świat jest czasem, który w bardzo dużym stopniu kształtuje człowieka. Nasze podstawowe wzorce ruchowe powstają kiedy znajdujemy się w macicy, są zauważalne przy porodzie i rozwijają się w pierwszym roku życia. To właśnie w tym okresie tworzymy podwaliny pod nasz ruch oraz umiejętności percepcyjne i przekraczamy kolejne ważne etapy na drodze naszego rozwoju.

Kurs podejmuje tematykę:

– Ważnych etapów rozwojowych, na które składają się: ruch płodowy, karmienie, kontrola głowy, koordynacja oko-ręka, przetaczanie się, odwodzenie, pełzanie, raczkowanie, siadanie, siadanie na kolanach, stawanie na kolanach, kucanie, wstawanie, chodzenie przy meblach, chodzenie.

– Sekwencji rozwojowej, w której niemowlę może nabywać wszystkich niezbędnych do rozwoju umiejętności.

– Wzorców ruchowych, które utrudniają rozwinięcie się bardziej złożonym umiejętnościom.

– Ułatwiania nabywania złożonych umiejętności ruchowych i hamowania wzorców, które ograniczają pełny rozwój.

Koszt: 1720 złotych lub 400 Euro.

Zgłoszenia i informacje: fundacjacialosie@gmail.com

Prowadzące: Katy Dymoke (Embody-Move Association, Wielka Brytania) i Janet Amato (SOMA, Francja)

O Szkoleniu SME: 

Somatic Movement Education Program

Ten program poświęcony jest badaniu bogactwa zależności zachodzących między ciałem, umysłem, dotykiem i ruchem w kontekście opracowanych przez nas Anatomii Doświadczalnej i Doświadczalnego Ruchu opartego o wzorce rozwojowe. Studenci i studentki poznają założenia leżące u podstaw ucieleśnienia poprzez pracę ze sobą i z innymi. Cały program obejmuje ponad 500 godzin zegarowych i może zostać ukończony najwcześniej w dwa lata. Można uczestniczyć w poszczególnych kursach tego programu, jak również w całości.

Program SME obejmuje następujące kursy:

1. Zmysły i postrzeganie
2. Szkielet
3. Organy wewnętrzne
4. Podstawowe wzorce neurologiczne
5. Odruchy pierwotne, odruchy postawy i ułożenia, reakcje równoważne
6. Rozwój ontogenetyczny
7. Gruczoły wydzielania wewnętrznego
8. System nerwowy
9. Płyny
10. System powięziowy
11. Mięśnie
12. Kompetencje zawodowe
13. Zagadnienia zawodowe (zakończenie szkolenia)

Do Szkolenia można dołączyć na każdym etapie jego trwania.

Więcej informacji o metodzie Body-Mind Centering®:

https://bmcpolska.wordpress.com/o-metodzie/

Katy Dymoke  jest certyfikowaną nauczycielką BMC i terapeutką pracującą tą metodą. Pochodzi z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Katy uczy BMC® w swoim kraju od 1997 i wykorzystuje tę metodę również w pracy terapeutki ruchem (specjalizując się w pracy ze zmysłem dotyku) dla brytyjskiej służby zdrowia. Jest również profesjonalną tancerką, improwizatorką i doświadczoną nauczycielką tańca. Pełni funkcję dyrektorki Touchdown Dance, instytucji, która zrzesza profesjonalnych tancerzy widzących i niewidomych. Pisze doktorat o działaniu i znaczeniu dotyku w praktyce klinicznej. Ma też trzeci dan w jujitsu. Od 2013 roku koordynuje i prowadzi pierwsze w Polsce Certyfikowane szkolenie z Body-Mind Centering®

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close