Warszawa: Szkolenie „Re-formując ruch: widoczne niewidoczne umiejętności improwizacji kontaktowej”. Prowadzenie: Nita Little (USA)

Zdjęcie: Warszawa: Szkolenie „Re-formując ruch: widoczne niewidoczne umiejętności improwizacji kontaktowej”. Prowadzenie: Nita Little (USA)

Wersja do druku

Udostępnij


O szkoleniu:

Improwizacja kontaktowa (ang. Contact Improvisation, CI) to zestaw metod umożliwiających nam fizyczną obecność w przestrzeni osobistej partnera i tej, która nas otacza. Te praktyki ruchowe przeradzają się umiejętności, dzięki którym zyskujemy więcej wolności — pozwalają doświadczyć nieznanych dotąd stanów fizycznych i psychicznych; zwiększają zakres naszej fizyczności i percepcji; zmieniają konstrukcję naszych ciał i umysłów. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad podniesieniem swojego potencjału komunikacyjnego, rozwijając nowe umiejętności fizyczne i percepcyjne, które przyczyniają się do zwiększenia „inteligencji peryferyjnej” ludzkiego ciała. Odkrywając nowe sposoby nawiązywania kontaktu ze sobą nawzajem, będą uczyć się bezpiecznie tańczyć w stanie, który pozwala odczytać każdy moment połączenia z otaczającym ich środowiskiem w wymiarze przestrzennym i energetycznym. Czerpiąc podczas warsztatów naukę z tańca, uwierzą, że są w stanie otworzyć się na każdy taki moment, bez względu na to, czy są w trakcie spadania, lotu, czy gdzieś pomiędzy.

Pedagog:dr Nita Little (USA)

Nita Little jest choreografką, pedagogiem i teoretykiem. Specjalizuje się w tańcu improwizowanym i improwizacji w kontakcie (CI). Pracuje z tancerzami na całym świecie. W 2014 roku obroniła doktorat w dziedzinie nauki o sztukach performatywnych na University of California w Davis. Dr Little należała do grupy twórców CI w 1975 roku, obok Steve’a Paxtona, Nancy Stark Smith i in. Od tego czasu koncentruje się na badaniu ucieleśnionego umysłu w fizyce ruchu, działaniach odnoszących się do relacji i kreacji oraz performansie chwili obecnej. Jako badaczka tańca, Nita Little prowadzi w San Francisco własny zespół — Nita Little Dance Research. Little pracuje z tancerzami i performerami za pośrednictwem różnych mediów i zmysłów — aktualnie kręci swój drugi film taneczny. Regularnie podróżuje, tworząc nowe spektakle, występując przed publicznością i prowadząc zajęcia z technik i umiejętności twórczych na zaproszenie zespołów tanecznych, festiwali, szkół i uniwersytetów na całym świecie. Jest filozofką fizyczności tworzącą pedagogię ruchu ukierunkowaną na twórcze czynności ucieleśnionej uważności w tańcu, co było przedmiotem jej pracy doktorskiej.

nitalittle.com

Język wykładowy: angielski

Poziom zaawansowania:
CI i tancerze od poziomu średnio zaawansowanego wzwyż.

Czas trwania:

warsztaty skrócone (16 godzin)
piątek wieczór + cała sobota i niedziela

lub

warsztaty wydłużone (22 godzin)
piątek wieczór + cała sobota i niedziela + cały poniedziałek

17 października w godz. 17.30-21.30
18-20 października 2014, w godz.11.30-21.30

Miejsce:
Warszawa (piękny stary budynek w centrum miasta z ogromną salą do ćwiczeń)

Koszt:
Warsztaty skrócone (16 godzin) = 430 PLN / 108 EUR
Warsztaty wydłużone (22 godzin) = 490 PLN / 123 EUR

po 15 września2014:
Warsztaty skrócone (16 godzin) = 480 PLN / 120 EUR
Warsztaty wydłużone (22 godzin) = 540 PLN / 135 EUR

Info:
pianowska@gmail.com

Rejestracja:
https://docs.google.com/forms/d/1wAjSEiQeG79s9ZX3_Zm9p0GV8ltsjEiYDYpnmgoMm4E/viewform

Gwarancja rezerwacji miejsca dopiero po skutecznym przesłaniu formularza rejestracyjnego i wpłaceniu 200 PLN / 50 EUR na konto organizatorów.

Osoby podróżujące z zagranicy mogą zwrócić się do organizatorów o pomoc w znalezieniu taniego hostelu. Przy planowaniu podróży pomocne mogą też być następujące strony internetowe: www.wizzair.com, www.ryanair.com, www.skyscanner.com, opodo.com, etc. (przeloty samolotowe) i http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/en (pociągi).

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Centrum na Pięknej, ul. Piękna 24/26, I piętro, przy Zespole Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close