Pokaz spektaklu

Warszawa: Sztuka Nowa „IV RP Snów” – reż. Dawid Żakowski

Zdjęcie: Warszawa: Sztuka Nowa „IV RP Snów” – reż. Dawid Żakowski

IV RP SNÓW

Matryca jako główna bohaterka projektu IV RP Snów, jest analogicznym tworem do sztucznej inteligencji, do której ludzkość próbuje się przybliżyć, stosując klasyczne narzędzia programowania wrażliwości i emotywności. Mówi do nas szyfrem, wewnętrznym krajobrazem i transformacją. Modeluje, dekomponuje, manipuluje i przepływa przez ciało, a wszystkie jej transformacje zapisuje w kodzie ruchowym choreograf Wojciech Grudziński, starając się uchwycić jej zmienną i nieustannie transformującą naturę.

Wersja do druku

Udostępnij

Zdołała przeniknąć do naszej świadomości i się z nią skomunikować. Jako organiczny twór, do którego nadal nie ma dostępu technologiczne oko, pozostaje najbardziej intymnym doświadczeniem w kulturze algorytmów. Odrzuca wszelkie logiczne treści.

reżyseria: Dawid Żakowski
choreografia: Wojciech Grudziński
performerzy: Ewelina Sobieraj, Borys Jaźnicki, Michał Tokarski
muzyka: Kasai
kurator: Zofia Urszula Komasa
współpraca dramaturgiczna: Patrycja Babicka
współpraca choreograficzna: Anna Nowicka
współpraca scenograficzna: Jagoda Valkov
współpraca fotograficzna i dokumentacja filmowa: Pat Mic
współpraca performatywna: Agata Zataj, Paweł Mandziewski, Ewa Szewczyk
prowadzenie matryc snów i analiza: Bartosz Samitowski
koordynacja i produkcja: Iwa Ostrowska
produkcja: Sztuka Nowa
partnerzy projektu: Instytut Grotowskiego; Stowarzyszenie Analityków Jungowskich
premiera: 7 czerwca 2021
czas trwania: 60 minut

W matrycach snów udział wzięli uczestnicy platformy Rzeczpospolita Snów oraz performerzy z Teatru Młodych Twórców Maska Sochaczew SCK.

W spektaklu wykorzystywane są światło stroboskopowe i głośna muzyka.
Pokazy spektaklu odbywają się w ramach projektu Sztuka Nowa w Szkole współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Sztuka Nowa to nazwa istniejącego od 2007 roku teatru, który działa interdyscyplinarnie w obszarze sztuk performatywnych i nowej choreografii. Artyści związani ze Sztuką Nową prowadzą badania technik ruchowych i teatralnych, są organizatorami międzynarodowych laboratoriów tańca i rezydencji artystycznych w Polsce i Europie. Realizacja strategii demokratycznego zarządzania, cross dyscyplinarne podejście do procesu twórczego oraz współpraca z ekspertami stanowi o potencjale Sztuki Nowej. Realizowane pod marką Sztuka Nowa produkcje z pogranicza teatru fizycznego, nowej choreografii i performansu współtworzą stały repertuar teatralny Centrum Performatywnego SZKOŁA, znajdującego się na ul. Emilii Plater w Warszawie.

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close