Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

Compagnia Atacama "TU MIA (You Mine)", fot. Vanessa D'Orazzi

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8 i 9 czerwca Tamara Maksymenko poprowadzi warsztaty zatytułowane Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji. Będzie to czwarta odsłona cyklu warsztatów choreografki i performerki poświęconych swobodzie i organice ruchu, pogłębianiu tańca (zarówno solowego, jak i z partnerem) i stosowaniu narzędzi teatru fizycznego.

O warsztatach:

Jak połączyć teatr i improwizację? Jak odnaleźć swobodę w zamkniętych strukturach tańca? Jak tę strukturę otworzyć? ? Ile emocji, zdarzeń i nastrojów można przekazać w tańcu, który gubi swoją strukturę?

Tamara Maksymenko, artystka urodzona na Ukrainie, od lat zaś działająca w Innsbrucku i w wielu zachodnioeuropejskich ośrodkach artystycznych, poprowadzi uczestników w kierunku odzyskania swobody i komfortu przy tworzeniu struktur tanecznych. Przypomni, jak ważne w ich budowaniu są wyczucie, niespieszność, oddech, a następnie, gdy „zaprzyjaźnimy się” ze strukturą – umiejętność odchodzenia od niej, zagłębiania się w improwizację, uważnego słuchania ciała.

Warsztaty to także rzadka okazja, aby zapoznać się narzędziami teatru fizycznego Instytutu Thomasa Mattlera, w którym artystka je zgłębiała. Uczestnicy będą mogli odkryć nowe wzorce ruchowe i rozwinąć własny język ruchowy.

Zaproszenie skierowane jest zarówno do doświadczonych performerów i tancerzy, jak i do tych, którzy przygodę z ruchem dopiero rozpoczynają. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie wody i wygodnego stroju.

Prowadząca:

Tamara Maksymenko – profesjonalna tancerka, choreografka i nauczycielka tańca współczesnego oraz improwizacji kontaktowej z 10-letnim doświadczeniem. Prowadziła warsztaty w Europie i na innych kontynentach. Założycielka Motion Mode Dance Theatre (MMDT) oraz twórczyni DNAture, FEMMINLE, 6th DAY, uczestniczka projektów THe MIRROR opartych o działalność teatru. Tańczy od czwartego roku życia. Studiowała terapię manualną oraz socjologię na Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym. O swój trening fizyczny zadbała zaś w szwajcarskim mieście Intragna we współpracy z Instytutem Thomasa Mattlera z zakresu teatru fizycznego. Współpracowała z instytucjami kulturalnymi i rządowymi Ukrainy.

Termin: 8-9 czerwca, godz. 11.00-18.00  

Miejsce: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, Warszawa

Cena: do 31 maja – 250 zł; od 1 czerwca – 300 zł

Zapisy: ki.warszawa.jungle@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, godz. 11.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close