Warszawa/Taneczne Konfrontacje Europejskie: Zawirowania: Maciej Kuźmiński „Powtórzenie”

Zdjęcie: Warszawa/Taneczne Konfrontacje Europejskie: Zawirowania: Maciej Kuźmiński „Powtórzenie”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Taneczne Konfrontacje Europejskie: Zawirowanie, realizowanego przez Fundację Scena Współczesna oraz Teatr Tańca Zawirowania podczas jednego z wieczorów Prezentacji Warszawa-Europa zaprezentowany zostanie spektakl Powtórzenie Macieja Kuźmińskiego.

Informacje o spektaklu:

Powtórzenie to opowieść o przenikaniu się tożsamości i zakwestionowaniu istoty powtarzalności rzeczy. Podobnie jak w Personie Bergmana, tu również zacierają się podobieństwa i różnice między dwoma kobietami. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji, co zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe. W Powtórzeniu widz odnajdzie odniesienia do historii tańca i kluczowych metod choreograficznych. Przez pryzmat twórczości innych, Kuźmiński analizuje własny styl ruchu i choreografii.

„Myślenie jest grą różnicy i powtórzenia” twierdzi Deleuze.

Spektakl jest częścią dyptyku Różnica i Powtórzenie, złożonego z radykalnie różniących się od siebie spektakli. Inspirację stanowiła Różnica i Powtórzenie – książka uznawana za opus magnum Gillesa Deleuze’a.

choreografia: Maciej Kuźmiński
taniec: Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz 
dramaturgia i teksty: Adam Hypki de Velez z wykorzystaniem fragmentów Różnicy i Powtórzenia Gillesa Deleuze’a
oświetlenie: Michał Mackiewicz 
kostiumy: Justyna Jakubczyk-Lassota 
obsługa techniczna: Maciej Kosteczka, Oscar Mafa 
asystent choreografa: Tomek Pomersbach 
muzyka: Matthew Bourne Montauk Variations, Jacob Kirkegaard 4 Rooms, Antonio Vivaldi 4 Pory Rok, wykonanie: Academia Bizantina
produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński
producent: Fundacja Cukier Puder

Maciej Kuźmiński – urodzony w 1985 roku, zadebiutował w 2007 roku, tańcząc Romeo w Romeo i Julii uznanej austriackiej choreografki Liz King. Wcześniej występował z grupą Volt i V-2 Augustina Egurroli. W latach 2007-2010 jako tancerz-freelancer współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi twórcami. W sezonie 2010-2011 był solistą Polskiego Teatru Tańca. W 2013 roku, po studiach choreograficznych, powrócił jako tancerz, zdobywając angaż do projektu Zero angielskiej grupy teatru fizycznego The Clod Ensemble. Jako wykonawca występował na prestiżowych scenach m.in. Teatru Wielkiego w Warszawie, Konzerthaus Vien w Wiedniu czy Sadler’s Wells w Londynie w pracach tak znakomitych choreografów (Nigel Charnock z Wielkiej Brytanii oraz Ohad Naharin z Izraela).

***

Projekt Taneczne Konfrontacje Europejskie: Zawirowania to spotkania między starannie dobranymi zespołami z Polski i Europy.  Celem międzynarodowego projektu jest skonfrontowanie warszawskiego środowiska tańca z zagranicznymi grupami, reprezentującymi podobny styl oraz czerpiącymi z analogicznych źródeł kultury. Pierwszą częścią projektu staną się Prezentacje Warszawa-Europa, czyli cztery dni spotkań warszawskich artystów z gośćmi z Europy.

Rezerwacje i bilety:
Wprowadzamy system „Pay What You Want”. Za spektakl widz zapłaci wybraną przez Was sumę dopiero po zakończeniu przedstawienia, ile uzna za stosowne, w zależności od zasobności portfela i tego, jak podobało się przedstawienie.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązuje rezerwacja mailowa pod adresem:

kasia.zawirowania@gmail.com. W treści wiadomości należy wpisywać tytuły spektakli.

Informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/984256638380722/

Organizatorzy:

Fundacja Scena Współczesna

Teatr Tańca Zawirowania

Współorganizatorzy:

Teatr Rampa

Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny FORMAT ZERO

Teatr Tańca NTF

Dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Muzyka i Taniec – Interwencje 2017”. 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, a także Ambasada Izraela w Warszawa oraz Instytut Francuski w Polsce.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Ośrodek Tańca, Teatru i Edukacji Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close