Warszawa: „Taniec szeroko otwarty: Metoda Feldenkraisa® i kontakt improwizacja” – warsztat z Thomasem Kampe

Zdjęcie: Warszawa: „Taniec szeroko otwarty: Metoda Feldenkraisa® i kontakt improwizacja” – warsztat z Thomasem Kampe

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas warsztatu uczestnicy przyjrzą się,  w jaki sposób łagodna nauka oferowana przez Metodę Feldenkraisa® wspiera praktykę taneczną. Skupi się wzmożonej świadomości rdzenia ciała, jego koordynacji i na tym, jak twórczo odpowiadać na sygnały ze środowiska. Tematami będą również twórcze używanie zmysłu wzroku i podstawowe pozycje odwrócone, takie jak stanie na rękach czy przewroty do tyłu, które wzmacniają odczucie wielowymiarowości improwizacji kontaktowej. Metoda Feldenkraisa® czerpie z dwóch podejść – Świadomości poprzez Ruch® oraz Integracji Funkcjonalnej®, aby stworzyć warunki, w których świadomość ciała i nowe możliwości ruchowe mogą zaistnieć i rozwijać się. Forma pracy jest pozbawiona korekty i opiera się na przyjemnych, improwizowanych i empatycznych dialogach.

Thomas Kampe (Anglia/Niemcy) mieszka w Londynie i od 30 lat zajmuje się tańcem, teatrem ruchem. Pracował jako performer, choreograf i reżyser w Wielkiej Brytanii i Niemczech a obecnie pełni stanowisko starszego wykładowcy na Uniwersytecie Bath Spa, gdzie uczy ruchu aktorów. Thomas uczył metod somatycznych wspierających edukację ruchową, teatr i kontakt improwizację podczas rozmaitych wydarzeń na całym świecie. Jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa®, która stanowi podstawę jego pracy  pedagoicznej i tanecznej. Obronił doktorat,  pisząc pracę pod tytułem: Sztuka podejmowania wyborów: Metoda Feldenkraisa®  jako zasób choreograficzny. Regularnie publikuje teksty na temat pracy somatycznej i kultury krytycznej

Koszt: 222 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł do 29 września i 277 zł przy wpłacie zaliczki po tym terminie.

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem na polski.

Zgłoszenia i pytania: Andrzej Woźniak; ej.posluchaj@gmail.com

*Rezygnacje: przy rezygnacji z warsztatu na 2 tygodnie (lub wcześniej) przed możliwe jest otrzymanie z powrotem całej wpłaconej kwoty. Przy rezygnacji między 16 a 22 października   – 50% zwrotu. Przy późniejszej rezygnacji – brak gwarancji zwrotu.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa:Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Emilii Plater, sob. w godz. 11.00-18.00 dżem w godz. 18.30-20.30; ndz. w godz. 10.30-17.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close