Spektakle

Warszawa: Teatr Druga Strefa/Betty Q and Crew „Burleskowe Święto Wiosny”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Druga Strefa/Betty Q and Crew „Burleskowe Święto Wiosny”

Rys. Zbigniew Flakus.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Druga Strefa zaprasza na Burleskowe Święto Wiosny w wykonaniu Betty Q and Crew. Performerki pod wodzą Betty Q stworzą świat współczesnego rytuału, przepełniony kobiecością i refleksją nad ciałem. W tym świecie każde ciało jest piękne, uwodzi, daje i dostaje przyjemność. W Teatrze Druga Strefa odbędzie się pierwsze światowe wykonanie Święta Wiosny w burleskowej aranżacji. Czy wzbudzi tak wielkie emocje jak paryska prapremiera choreografii Wacława Niżyńskiego? Czy ofiara zatańczy się na śmierć? A może ofiarą wcale nie będzie dziewica?

Pierwszy raz w historii polskiej burleski widzowie usłyszą muzykę, która powstała specjalnie dla tego projektu. Cały spektakl będą spajać dźwięki, za które odpowiedzialny jest Zbigniew Flakus, autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do spektaklu Dom przeznaczony do wyburzenia w reżyserii J. Rykały w Tatrze Śląskim w Katowicach). Autor inspirował się Strawińskim oraz współczesną muzyką elektroniczną. To reinterpretacja, dekonstrukcja, analiza i synteza wielkiego baletu za pomocą nowych środków, w poszukiwaniu tradycyjnych celów.

Wystąpią:
Betty Q & Crew w składzie:
Betty Q, Juicy Jane, Coco de Chocolat, QT
Gościnnie: Beata Łuczak, Red Juliette

Reżyseria: Betty Q
Tekst: Misty A
Kostiumy: Beata Borowska
Muzyka: Zbigniew Flakus

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

bilety: 50 zł
rezerwacje: 690-886-943 lub fredro@teatrdrugastrefa.pl
bileteria online: www.teatrdrugastrefa.info

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close