Warszawa: Teatr Kasba Arghya (Indie) „Macbeth Badya”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Kasba Arghya (Indie) „Macbeth Badya”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Macbeth Badya to spektakl, w którym poezja ruchu i muzyka rezonują z dialektyką tragedii Makbeta. Zadania reinterpretacji tragedii Makbeta podjął się hinduski reżyser i dramaturg – Manish Mitra – założyciel i szef zespołu Kasba Arghya z Kalkuty. Spektakl Macbeth Badya stanowi opowieść o współczesnym człowieku i jego dążeniu do władzy. Spektakl osadzony jest na fundamencie tradycyjnych hinduskich rag, do akompaniamentu pakhoaj. Natomiast narracja będąca fuzją różnorodnych form tradycyjnego tańca indyjskiego, takich jak: kathakali, bharanatyam, kathak i tradycyjnych form teatralnych, takich jak: kutiyattam i yakshagana.

Koncept i reżyseria: Manish Mitra

Wykonanie: Raju Bera

Muzyka: Jaydeep Sinha

Światła: Tapas Chatterjee

Kostium: Sima Ghosh

Czas trwania: 50 min.

Kasba Arghya – grupa teatralna z Kalkuty (Indie). Dyrektorem grupy jest Manish Mitra, reżyser i twórca teatralny, specjalizujący się w pracy z tradycyjnymi indyjskimi formami teatralnymi. Praca teatru Kasba Arghya skupiona jest na badaniu tradycyjnych elementów kultury Indii – teatralnych, muzycznych i tanecznych, i na ich podstawie rozwijaniu nowoczesnego języka teatru. Artyści zespołu Kasba Arghya nieustannie pracują nad zgłębianiem etnicznych źródeł własnej kultury. Aktorzy teatru są świetnie wyszkolonymi specjalistami w dziedzinie tradycyjnych indyjskich form tańca, m.in.: kathakali, kutiyattam i kalaripayattu. W swojej pracy, poprzez trening fizyczny, dążą do zrozumienia ciała aktora działającego na scenie i zasad jego scenicznej obecności. Starają się też stworzyć własną, oryginalną metodę scenicznej fizycznej narracji i teatralnego obrazowania.

Bilety na pokazy w Mózgu: 20zł

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close