Warszawa/Teatr Ochoty: Ruchomy Kolektyw „we are not superheroes”

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Ochoty: Ruchomy Kolektyw „we are not superheroes”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Ochoty zaprasza na pokaz spektaklu tanecznego we are not superheroes. Autorem spektaklu jest grupa Ruchomy Kolektyw – absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). Przedstawienie powstało w ramach finału trzeciej edycji konkursu dla młodych twórców teatralnych POLOWANIE NA MOTYLE.

Kamil Wawrzuta, reżyser i i choreograf spektaklu:

nie jesteśmy superbohaterami to nasz sprzeciw wobec wzorca serwowanego nam przez media i popkulturę – zawsze pięknych ludzi sukcesu, sprawnych intelektualnie i fizycznie. To sprzeciw również wobec wymagań, jakie stawia nam rynek pracy, rodzina, partnerzy i jakie, uwikłani w ten wzorzec, serwujemy sobie sami.”.

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu.

Więcej o konkursie Polowanie na motyle

reżyseria i choreografia: Kamil Wawrzuta

scenografia: Anna Wojtecka
muzyka: Michał Paduch
dramaturgia: Paulina Danecka

asystent reżysera: Jakub Krawczyk
wykonawcy: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski

premiera: 12 lutego 2016

kolejne spektakle: 13 lutego godz.19.00 oraz 14 lutego godz.18.00

Rezerwacja biletów: kasa@teatrochoty.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close