Warszawa/Teatr Remus: Hana Umeda – warsztaty klasycznego tańca japońskiego nihon buyō

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Remus: Hana Umeda – warsztaty klasycznego tańca japońskiego nihon buyō

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Hana Umeda zaprasza na warsztaty tradycyjnego tańca japońskiego nihon buyō. W warsztatach mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, niezależnie od doświadczenia tanecznego, zarówno takie, dla których będzie to pierwsza styczność z tańcem japońskim, jak i te, które już się go uczyły.

Koszt: 180 zł. Możliwe jest również uczestniczenie w jednej częśći – porannej lub popołudniowej. Koszt uczestnictwa w jednej częśći to 100 zł.

Zapisy: buyo.polska@gmail.com

Prowadząca o warsztacie:

Podczas warsztatów będziemy uczyć się techniki ciała japońskiego, przyjrzymy się kodom ruchowym używanym do tworzenia postaci scenicznej, oraz będziemy ćwiczyć podstawowe techniki posługiwania się wachlarzem.

O warsztacie 19 marca 2016 roku:

Tym razem warsztaty zostaną podzielone na dwie części. W godzinach 11:00-13:45 zapoznamy się z najbardziej podstawowymi technikami używania ciała w klasycznym tańcu japońskim, z podstawowymi sposobami używania wachlarza, a następnie spróbujemy wykorzystać poznane techniki w tańcu. Część ta dedykowana jest osobom zupełnie początkującym, dla których będzie to pierwsze spotkanie z Nihon Buyo, jak również osobom, które chciałyby powtórzyć sobie podstawy tańca. W godzinach 14:45-17:30 będziemy kontynuować rozpoczętą choreografię. Zwrócimy uwagę na wykorzystywanie techniki w ruchu, na świadomość ciała i przestrzeni oraz na sposób opowiadania historii poprzez taniec. W części tej mogą wziąć udział zarówno osoby, które uczestniczyły w zajęciach poranych, jak również te bardziej zaawansowane, które nie czuły potrzeby powtarzania podstaw i mają dobrze opanowane dwie pierwsze zwrotki tańca Sakura.

Nihon buyō to klasyczny taniec japoński związany z teatrem kabuki. Taniec nihon buyō jest w Japonii przedstawiany w niezmienionej formie od przeszło 400 lat. Tradycyjne choreografie opowiadają historie za pomocą kodu gestów. Aktor-tancerz wciela się w konkretną postać przedstawiając na scenie nie tylko przeżycia i emocje związane z bohaterem tańca, ale również jego płeć, profesję czy pochodzenie. Taniec Nihihon Buyo wykonywany jest w tradycyjnym stroju japońskim – kimonie, a głównym rekwizytem jest wachlarz, który w tańcu zmienia się w najróżniejsze przedmioty. Taniec Nihon Buyo przenosi widza w świat dawnej Japonii: jej przyrody, kultury, a przede wszystkim – poezji.

Hana Umeda tancerka i (jedyna w Polsce) instruktorka tańca nihon buyō. Tańca uczy się od 2006 roku w szkołach Nishikawa-Ryu, Fujima-Ryu oraz Hanasaki-Ryu w Tokio. Od 2010 roku uczy tańca w Polsce dostosowując tradycyjny japoński model nauczania do warunków polskich.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Remus, ul. Kępna 6, godz. 17.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close